США та Китай обіцяють співпрацювати у боротьбі зі зміною клімату — FT

Поділитися
Сторони погодилися працювати над глобальною проблемою, попри напружені відносини.

США та Китай обіцяють спільно боротися з проблемою зміни клімату, попри зростання напруженості між двома державами. Це збільшує шанси на досягнення глобальної угоди щодо зменшення кількості шкідливих викидів на кліматичному саміті ООН цього літа, пише Financial Times.

Відповідальний адміністрації США з питань боротьби зі зміною клімату Джон Керрі та його китайський колега Се Чженхуа пообіцяли співпрацювати «для подолання кліматичної кризи», зобов'язуючись виконувати «конкретні кроки в 2020-х роках», спрямовані на скорочення рівня шкідливих викидів відповідно до цілей Паризької кліматичної угоди 2015 року.

«Обидві країни згадали про свій внесок у розробку, прийняття та підписання Паризької угоди», - сказали вони у спільній заяві.

Така обіцянка є сигналом про те, що зміна клімату може стати рідкісною сферою співпраці в напружених відносинах країн. Адже Вашингтон критикує агресивну політику Пекіна щодо Тайваню та мілітаризацію в Південно-Китайському морі, а також порушення прав людини в Гонконгу та Сіньцзяні.

«Я думаю, що це вперше Китай визнав проблему зміну клімату реальною кризою. Ви бачите, що ми домовились про критичні елементи напряму співпраці у цій сфері», - сказав Керрі.

Кліматична політика президента США Джо Байдена значно відрізняється від політики адміністрації його попередника Дональда Трампа. Байден повернув США до Паризької кліматичної угоди.

Згідно з Паризькою угодою, країни зобов'язуються обмежити кількість шкідливих викидів та зупинити глобальне потепління.

Співробітник Greenpeace у Пекіні Лі Шуо вважає, що заява США та Китаю відбулася після «складних переговорів» і «на тлі великих геополітичних викликів». Але це повинно різко збільшити імпульс щодо боротьби зі зміною клімату у всьому світі.

«Для решти світу дуже важливо зрозуміти, що принаймні в питанні зміни клімату навіть великі країни-конкуренти готові об'єднатися у співпраці», - сказав Лі Шуо.

Використання вугілля було ключовою темою для обговорення - Китай є найбільшим у світі споживачем викопного палива, але конкретних кліматичних зобов'язань у цій галузі Пекін поки не прийняв.

Поїздка Керрі до Китаю відбулася напередодні саміту США, який має стати демонстрацією нової кліматичної політики Байдена. Пекін також змагається за те, щоб його розглядали як лідера в глобальних кліматичних переговорах.

У спільній заяві зазначається, що країни прагнуть співпрацювати у багатосторонньому напрямі, включаючи майбутню кліматичну конференцію COP26 ООН у Глазго. Однак вони не змогли створити спеціальну американсько-китайську робочу групу з питань зміни клімату.

Одним із найважливіших питань є те, чи погодяться країни на нові вимоги скорочення рівня шкідливих викидів найближчим часом, але спільна заява обіцяє «прогрес у цьому напрямку».

«Сполучені Штати та Китай продовжать обговорення цієї проблеми», - заявили Джон Керрі та Се Чженхуа.

Цього тижня США оголосять про нові кліматичні цілі на саміті. Китай відчуває тиск щодо досягнення нижчого рівня викидів.

Член правління Азіатської асоціації вітроенергетики Едгар Керквейк заявив, що, хоча заяві США та Китаю бракує деталей, спільні обіцянки прискорять глобальну відмову від використання викопного палива.

«Ймовірність того, що ми досягнемо всеосяжної кліматичної угоди під час майбутньої кліматичної конференції в Глазго, значно зросла. Іншим країнам буде легше приєднатися до енергетичного переходу», - каже Керквейк.

Зустріч пройшла на тлі загострення відносин між Вашингтоном та Пекіном, оскільки адміністрація Байдена зберігає жорстку позицію щодо Китаю.

США виступають проти дій Пекіна щодо розширенням контролю над Гонконгом і порушення прав уйгурів та інших мусульманських меншин у Сіньцзяні.

Нещодавно посольство Китаю в США розкритикувало коментарі японського прем'єр-міністра Йосіхіде Суги та Байдена проти ескалації військової діяльності поблизу Тайваню та в Південно-Китайському морі.

Опитування людей із 14 країн показує, що найбільше люди зараз бояться наслідків кліматичних змін та виявлення нових невідомих хвороб, згідно з даними дослідницького центру Pew.

Більшість з усіх респондентів заявляють, що обидві проблеми є ключовими загрозами для їх країн. Загалом, опитані найчастіше згадували саме екологічні проблеми та циркуляцію інфекційних хвороб, ніж інші загрози, такі як тероризм, кібератаки, поширення ядерної зброї, економічні негаразди та масова міграція.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі