COVID-19 може допомогти вирішити проблему зміни клімату — FT

Поділитися
Пандемія дала людству багато важливих уроків.

Пандемія COVID-19 та проблема зміни клімату мають багато спільного. Причини обох криз подібні між собою, і їх наслідки зближуються, адже обидві проблеми породжені людською діяльністю, яка призвела до погіршення екологічного стану довкілля. Однак, COVID-19 частково може допомогти вирішити загострення кліматичної кризи, пише Financial Times.

Очевидно, що зміна клімату та COVID-19 - це великі проблеми, які спричинили неприємні наслідки, але відмінності між ними можуть бути настільки ж повчальними, як і подібність.

Одна різниця, занадто очевидна, полягає в тому, що хоча SARS-COV-2 перевернув світ буквально за кілька тижнів після своєї появи, темпи кліматичних змін просто не підходять для швидкого циклу новин. Зміна клімату через викиди парникових газів триває, але зі швидкістю, що вимірюється десятиліттями.

Як результат, майже неможливо висвітлити питання кліматичної кризи як чисту гарячу новину. Натомість, частіше за все поширюються повідомлення про паралельні питання, такі як початок глобальних кліматичних конференцій або публікація звітів науковців.

Зараз активісти використовують вислів «надзвичайна кліматична ситуація», намагаючись викликати відчуття нагальності. Непросто висвітлити те, що відбувається в надзвичайно повільному темпі, навіть якщо це екзистенційна загроза, така як зміна клімату.

Минулого тижня відома активістка Грета Тунберг поскаржилася, що «кліматична проблема жодного разу не трактувалась як реальна криза». Вона має рацію щодо цього. Навряд чи під час термінової прес-конференції представники влади будуть пояснювати нації, як змінився клімат за останні 24 години.

Отже, це невтішна різниця між зміною клімату та COVID-19. Тепер щодо не менш прикрої подібності: обидва питання часто страждають від дезінформації та поляризації думок.

Нікому не подобаються наслідки зміни клімату або коронавірусу, але деякі люди йдуть ще далі. Намагаючись зробити так, щоб проблеми не існувало, вони просто роблять вигляд, що її вже не існує. Є навіть готовий запас «підприємців», які отримують прибуток від дезінформації, щоб задовольнити цей попит на поширення брехні.

Але надія є. Драматична відповідь на COVID-19 свідчить про те, що люди здатні продемонструвати деякі переваги, які можуть знадобитися для боротьби зі зміною клімату. Людство здатне пристосовуватися до кризових ситуацій надзвичайно швидко, якщо це потрібно і якщо є готовність йти на жертви заради загального блага.

COVID-19 також навчив людей, що вирішення проблем за допомогою технологій може бути ефективним. Для прикладу, вакцинація від коронавірусу повинна діяти набагато ефективніше, ніж економічно збиткові локдауни.

Звичайно, вакцини проти кліматичних змін не існує, але швидкий прогрес міг би принести рух до дешевих, екологічно чистих джерел енергії, таких як вітрова та сонячна енергія.

У цьому випадку COVID-19 пропонує ще один урок. Вакцини були виготовлені в результаті спільних глобальних зусиль, дослідники обмінювалися інформацією у гонці за їх розробкою. Уряди викладали великі суми грошей, щоб приватні компанії мали необхідні ресурси та стимули для руху вперед у розробці вакцин зі швидкістю, яка в іншому випадку була б комерційно необдуманою.

Уряди надали певну підтримку зеленій енергетиці та іншим екологічним технологіям, але, знову ж таки, могли б зробити більше за допомогою податків, субсидій та встановлення відповідних стандартів. Самого лише винаходу прогресивних технологій, будь-то відновлювані джерела енергії чи нові вакцини на основі мРНК, може бути мало, якщо технологія не використовується широко.

Розробка вакцини - це інший, відносно навіть простіший виклик, ніж розробка нового джерела енергії та відповідної енергетичної системи для його використання. Політичні важелі різні, так само як і технологічні перешкоди.

І все-таки, людство може діяти рішуче, йти на жертви заради спільного блага. Зараз потрібно знайти спосіб зосередитись на проблемі, яка занадто повільна, щоб її можна було назвати кризою, але занадто небезпечна, щоб її можна було ігнорувати, резюмує видання.

Опитування людей із 14 країн показує, що найбільше люди зараз бояться наслідків кліматичних змін та виявлення нових невідомих хвороб, згідно з даними дослідницького центру Pew.

Більшість з усіх респондентів заявляють, що обидві проблеми є ключовими загрозами для їх країн. Загалом, опитані найчастіше згадували саме екологічні проблеми та циркуляцію інфекційних хвороб, ніж інші загрози, такі як тероризм, кібератаки, поширення ядерної зброї, економічні негаразди та масова міграція.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі