Штурм Капітолію відкрив нові можливості для Байдена — Bloomberg

Поділитися
Штурм Капітолію відкрив нові можливості для Байдена — Bloomberg © mjayit.blogspot.com
Новий американський президент може використати недавні події в Капітолії для відновлення морального авторитету Америки.

Прихильники американського президента Дональда Трампа, які брали активну участь у штурмі Капітолію, без сумніву, завдали великої шкоди авторитету Америки, яка завжди намагалася бути лідером вільного світу. Також активісти підірвали американські демократичні цінності. Однак, новий лідер США Джо Байден тепер має можливість використати події в Капітолії на власну користь, а саме побудувати нові «реалістичні та прагматичні» відносини між США та світом, пише Bloomberg.

За часи президентства Дональда Трампа США втратили міжнародну довіру та свій авторитет. Ситуацію в країні неабияк дестабілізувала ще й невдала реакція влади на пандемію коронавірусу. До того ж, твердження про те, що Сполучені Штати були еталоном демократії і свободи з часу двох світових воєн, останнім часом вже не сприймається із колишньою серйозністю.

Попри всі негативні наслідки подій у Капітолії, радикальні прихильники Трампа випадково запропонували новому американському президенту Джо Байдену рідкісну можливість - не тільки відновити відносини Америки зі світом на більш чесному фундаменті, але і справді закріпити демократичні цінності на міжнародній арені.

Після офіційного вступу на посаду президента Джо Байден пообіцяв скликати "саміт демократій". У нового американського лідера відтепер відкрилася можливість забезпечити кращий старт налагодження відносин Америки з рештою світу, оскільки він може подолати прірву між тим, як багато американців бачать свою країну, і тим, як інші країни бачать Америку на міжнародній арені та чого очікують від США.

Байден також повинен розуміти, що на ситуацію на міжнародній арені варто дивитися реалістично та справедливо оцінювати можливості Америки. Владні еліти Росії та Китаю використовують наслідки американського морального керівництва як докази зарозумілості, які можуть допомогти агресивно налаштованим країнам посилювати власний вплив.

Без сумніву, багато американців, які пропагують демократію та права людини за кордоном, мають добрий намір. Байден міг би допомогти врятувати глобальний простір від занепаду демократії, підкресливши те, як важливо захищати демократичні цінності у власній країні. Однак, зміна риторики буде непростим завданням. Байден, як і багато американців старшого покоління, розвивав власний світогляд в епоху, коли вороги вільного світу завжди знаходились у віддалених країнах та континентах.

Але чотири роки президентства Дональда Трампа показали, що справжній ворог свободи і демократії може ховатися навіть всередині США в надзвичайних концентраціях грошей і влади. Також роки лідерства Трампа продемонстрували те, яку небезпеку може становити мілітаризована поліція та інтенсивний соціальний поділ суспільства.

Байден може використати цей момент ясності для відновлення морального авторитету Америки на більш широкій і твердій основі. Новий президент США міг би підкреслити власну важку боротьбу Америки за демократію. Такий обґрунтований реалізм, швидше за все, викличе емпатію та солідарність серед багатьох людей у ​​всьому світі.

Однак, у той же час Байден не повинен недооцінювати ресурси та можливості своєї країни. Зміни в Америці та прихід до влади нових людей свідчить про глибоке джерело політичної енергії в США сьогодні.

Натхненний президент міг би пов'язати цю відновлену американську боротьбу за справедливість і гідність із боротьбою простих народів у всьому світі.

Це, звичайно, дуже «високе замовлення». Віра в американський авторитет, попри те, що була порушена президенством Трампа, має шанси на відновлення. Твердження про те, що США несуть відповідальність за глобальний стан демократії транслюється величезним комплексом періодичних видань, фондів та аналітичних центрів, і саме це покладає величезну відповідальність на американських лідерів загалом, і на Джо Байдена зокрема. Однак, удар, який завдав Трамп та його прихильники для репутації США на міжнародній арені може стати відкритою можливістю для Джо Байдена, резюмує видання.

6 січня прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися зіткнення з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.

Через інцидент засідання парламенту США, на якому повинні були затвердити результати президентських виборів, довелося призупинити, а будівля Конгресу закрили на вхід і вихід.

Після перерви в засіданні Конгрес США все-таки затвердив перемогу Джо Байдена в президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.

В результаті протестів п'ятеро людей загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб.

Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США в Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».

Сполучені Штати, та й увесь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прибічники Трампа, котрі не визнають результатів президентських виборів, узяли штурмом будівлю Капітолію. Бо екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися?
Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, що витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії, США і світу? Про це читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії «наколядували»?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі