Штам «Омікрон» заразніший, але може бути менш небезпечним, ніж «Дельта» – Фаучі

Поділитися
Штам «Омікрон» заразніший, але може бути менш небезпечним, ніж «Дельта» – Фаучі © pixabay/geralt
Науковці продовжують вивчати новий штам, щоб можна було зробити остаточні висновки.

Новий штам коронавірусу «Омікрон» заразніший, ніж штам «Дельта», але може бути менш небезпечним, заявив головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі.

«Омікрон» поступово стає домінуючим штамом у Південній Африці, але даних про різке зростання шпиталізацій у регіоні немає. За словами Фаучі, науковцям потрібно більше даних, перш ніж робити висновки щодо серйозності нового штаму.

«Поки що це не схоже на високий рівень серйозності. Але ми дійсно маємо бути обережними, перш ніж дослідимо, чи є цей штам менш серйозним, і чи дійсно він не викликає серйозних ускладнень, як «Дельта», - цитує інфекціоніста AP.

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість зняття обмежень на в'їзд для громадян низки країн Африки, які були запроваджені на тлі спалаху «Омікрона».

Потенційно менша небезпека нового штаму – не привід розслаблятися, вважає епідеміологиня Всесвітньої організації охорони здоров'я доктор Марія Ван Керхове.

«Навіть якщо у нас буде велика кількість легких випадків, деякі з хворих потребуватимуть шпиталізації, вони потраплять у реанімацію, деякі люди помруть… Ми б не хотіли, щоб це сталося на тлі й без того складної ситуації з «Дельтою», - зазначила вона в інтерв'ю CBS.

Нагадаємо, у низці країн Європи та світу зафіксували випадки інфікування новим штамом коронавірусу B.1.1.529, виявленим у ПАР. Всесвітня організація охорони здоров'я назвала штам згідно з 15-ю літерою грецького алфавіту – «Омікрон».

Науковці продовжують вивчати новий штам, відомо, що він заразніший, ніж штам «Дельта», і, ймовірно, мутуватиме частіше. ВОЗ на разі не має даних про більшу небезпечність нового штаму порівняно з його попередниками.

Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не тільки для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати Україні, читайте у статті Віктора Гавури «COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі