ВООЗ не має даних про наднебезпечність штаму «Омікрон»

Поділитися
ВООЗ не має даних про наднебезпечність штаму «Омікрон»
Дослідники в Південній Африці та в усьому світі проводять дослідження, щоб краще зрозуміти багато аспектів Omicron, і продовжуватимуть ділитися результатами цих досліджень у міру їх появи.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) не має всіх даних, які б підтверджували велику небезпеку нового штаму «Омікрон» порівняно з іншими мутаціями коронавірусу, наприклад, Delta-штамом, про що йдеться в заяві на сайті ВООЗ.

26 листопада 2021 р. за рекомендацією Технічної консультативної групи ВООЗ з еволюції вірусів (TAG-VE) ВООЗ позначила варіант B.1.1.529 як той, що викликає занепокоєння. Це рішення було засноване на даних, представлених TAG-VE, про те, що Omicron має кілька мутацій, які можуть вплинути на його поведінку, наприклад, на те, наскільки легко він поширюється або на тяжкість захворювання.

Ось короткий виклад того, що відомо зараз.

"Поки ми не знаємо, чи легше Omicron передається від людини до людини в порівнянні з іншими варіантами, включаючи Delta", - повідомили у ВООЗ.

Так само не ясно, вказують у ВООЗ, чи штам Omicron викликає більш тяжке захворювання, ніж інші варіанти коронавірусу, зокрема Delta.

Число людей з позитивним результатом тесту збільшилося в районах Південної Африки, порушених цим варіантом, але епідеміологічні дослідження продовжуються, щоб зрозуміти, чи це пов'язано з Omicron або іншими факторами.

Нині немає інформації, що дозволяє припустити, що симптоми, пов'язані з «Омікроном», відрізняються від інших симптомів. Спочатку зареєстровані інфекції були серед студентів університетів – молодих людей, які, як правило, мають легшу форму захворювання, – але для розуміння ступеня тяжкості варіанта «Омікрону» потрібно від кількох днів до кількох тижнів.

Усі варіанти COVID-19, включаючи варіант Delta, який є домінуючим у всьому світі, можуть викликати тяжкі захворювання або смерть, особливо для найбільш уразливих людей, і тому профілактика завжди є ключовою.

Тим часом уряд Британії вже зробив низку кроків для стримування нового типу коронавірусу. Відтепер кожен, хто в'їжджає на територію Туманного Альбіону, зобов'язаний здати ПЛР-тест і перебувати на самоізоляції до отримання результатів тесту.

На даний момент випадки зараження «Омікроном» зафіксовані в Нідерландах, Німеччині, Данії, Італії, Бельгії, Чехії, Великій Британії, Ізраїлі, також інфікований новим штамом, можливо, один пацієнт в Австрії, який очікує остаточних результатів тестування.

Водночас, у Європі заявляють, що перебіг хвороби у заражених «Омікроном» поки що має легкий характер.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі