Штаб Тихановської готовий розпочати переговори про відставку Лукашенка – ЗМІ

Поділитися
Штаб Тихановської готовий розпочати переговори про відставку Лукашенка – ЗМІ © Радыё Свабода
Раніше опозиціонерка ініціювала створення Координаційної ради.

Штаб кандидатки в президенти Білорусі Свєтлани Тихановської готовий почати переговори з владою країни про відставку президента Олександра Лукашенка, повідомляють KYKY.org.

«Штаб Свєтлани Тихановської приготувався розпочати переговори з білоруською владою щодо відставки Лукашенка», - йдеться в повідомленні.

Центральна виборча комісія оголосила Лукашенка переможцем виборів. Європейський Союз і низка держав не визнали результати президентських виборів у Білорусі, заявивши, що результати голосування були сфальсифіковані. З перемогою Лукашенка привітали лише лідери РФ, Китаю, Молдови, Казахстану та Вірменії.

Свєтлана Тихановська 10 серпня заявила про перемогу на виборах у Білорусі. За її словами, у штабу є дані альтернативного підрахунку голосів, і команда «доводитиме всі порушення». У п'ятницю, 14 серпня, Тихановська ініціювала створення Координаційної ради для передачі влади в Білорусі.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи на завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Лукашенка переможцем і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі поновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві сутички із силовиками.

Заяву про те, що вибори були сфальсифіковані, і про підготовку санкцій зробив верховний представник ЄС з міжнародних справ Жозеп Боррель. Перед цим президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії озвучили умови, виконавши які, Лукашенко зможе уникнути міжнародної ізоляції. Вони закликали його припинити насильство, звільнити затриманих і почати діалог з громадянським суспільством за посередництва ЄС.

Однак президент Білорусі відмовився від міжнародної допомоги і заявив, що «країнам, які зараз намагаються виступати посередниками, слід в першу чергу навести лад у себе». 15 серпня Лукашенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Росія погодилася надати військову допомогу Білорусі «на першу вимогу» у межах Союзної держави.

«В інтересах Росії послаблення країн, щодо яких вона має активну зовнішню політику... Послаблена, відірвана від Заходу Білорусь виявиться легкою здобиччю для Російської Федерації», - прокоментував розмову президентів голова української дипломатії Дмитро Кулеба.

Слідкуйте за перебігом протестів у нашому текстовому онлайні «Протести в Білорусі. Уся хроніка подій онлайн». Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі