Для вдосконалення бойового складу та протистояння НАТО в Південному військовому окрузі буде створено нову мотострілецьку дивізію. Про це заявив Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу під час засідання колегії відомства, інформує росЗМІ.
Росія нарощує бойові можливості ПВО, причиною чого вони називають спроби НАТО уникнути нормалізації обстановки в деяких країнах Закавказзя та Близького Сходу.
За словами Шойгу, Міноборони РФ здійснює безперервне оновлення округу.
"У 2020 році війська отримали понад 3,2 тис. одиниць сучасного озброєння і військової техніки, а їхня частка у військових частинах і з'єднаннях становить 70%", - розповів він.
Шойгу також повідомив про введення нових систем військового управління та про зростання якості практичних заходів.
"Виконання планів діяльності ПВО розглядається в межах реалізації травневих указів президента Володимира Путіна і його доручень за підсумками нарад у Сочі", - сказав Шойгу.
Україна та партнери стурбовані перекиданням російських військ і збільшенням їх кількості біля кордонів з нашою державою, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму; Росія пояснює маневри "проведенням планових навчань".
Речник президента Росії Дмітрій Пєсков у відповідь на питання заявив, що Росія "переміщує війська на своїй території та на свій розсуд, тому це нікого не повинно турбувати". Потім Пєсков сказав, що при силовому сценарії на сході України може повторитися трагедія Сребрениці, де підтримувані Росією сербські формування влаштували боснійським мусульманам геноцид. Ця трагедія стала найбільшим масовим вбивством в Європі з часів Другої світової.
Перед цим МЗС Росії пригрозило Україні "незворотними наслідками" вступу в НАТО. Так речник МЗС РФ Марія Захарова заявила про те, що вступ України в НАТО призвів би до масштабної ескалації на сході країни.
Після того як напередодні президент РФ Володимир Путін поговорив телефоном з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель про нарощування російських військ біля кордонів України, заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак почав погрожувати Україні "початком кінця" якщо почнуться бойові дії в Донецькій та Луганській областях, частина яких окупують підконтрольні Кремлю угруповання "ДНР" і "ЛНР".
Під час розмови Меркель закликала Путіна до деескалації на сході України. Пресслужба Кремля змовчала про це, подаючи свій пресреліз про телефонну розмову Меркель з Путіним. Кремль традиційно переклав відповідальність за окупацію частини Донецької та Луганської областей на Україну. З аналогічною заявою напередодні виступило російське МЗС. Кремль знову закликав Київ до "налагодження прямого діалогу з Донецьком і Луганськом" й "правового оформлення особливого статусу Донбасу".
Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".