Верхня палата Конгресу США – Сенат – вже в п'ятницю може винести виправдувальний вирок після невдалої спроби сенаторів-демократів змусити республіканців заслухати показання свідків на процесі в рамках імпічменту президента США Дональда Трампа у середу, пише агентство Reutres.
Сенатор-республіканець Джон Баррассо заявив про те, що процес імпічменту може закінчитися вже завтра, 31 січня, без виклику свідків.
"Імпульс, очевидно, в напрямку руху до остаточного рішення в п'ятницю. Це голосування відбудеться в п'ятницю", - сказав він.
Наголошується, що й інші сенатори-республіканці у своїх коментарях говорили про це.
Очікується, що Сенат у будь-якому випадку виправдає Трампа, а показання свідків могли б нашкодити главі Білого дому, які веде свою кампанію з переобрання на другий термін.
Для остаточного імпічменту Трампа і його виселення з офісу необхідно дві третини голосів сенаторів, яких всього налічується 100 осіб. У республіканців більшість у Сенаті – 53 місця, і поки ніхто з республіканців верхньої палати публічно не висловлювався на користь обвинувального вироку.
Як повідомлялося, 16 січня в Сенаті стартував судовий розгляд у рамках процедури імпічменту.
З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.
За підсумками слухань Трампу пред'явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.
Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Хари "Імпічмент Трампа: фінішна пряма".