У той час як президент США Дональд Трамп перебуває на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі, в Сенаті почався судовий розгляд у рамках процедури імпічменту. Судовий процес у верхній палаті американського Конгресу стартував у вівторок, 21 січня.
Учасники розгляду зосередяться на двох пунктах звинувачення, висунутих Трампу Палатою Представників. Йдеться про зловживання владою і перешкоджання розслідуванню Конгресу.
В якості обвинувачів у Сенаті виступлять семеро "менеджерів імпічменту" від нижньої палати Конгресу. Серед них - голова комітету з розвідки Палати Представників Адам Шифф і очільник юридичного комітету Джеррі Надлер.
Захищатимуть Трампа відомі адвокати Кеннет Стар, Алан Дершовіц, Джейн Раскін і Джон Раткліфф.
Роль присяжних відведена сенатором, більшість з яких представляють Республіканську партію і публічно підтримують Трампа.
Палата Представників передала справу до Сенату ще минулого тижня.
Пряму трансляцію з Сенату веде телеканал ABC.
З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.
За підсумками слухань Трампу пред'явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.
Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.
Докладніше про імпічмент, мету республіканців і демократів, а також про те, яке відношення американські міжпартійні розбори мають до України, читайте у матеріалі Олександра Хари "Полювання "слонів" на "ослів" в українському сафарі" і "Конституційні баталії за "Білий дім" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".