Що потрібно знати про коронавірус прямо зараз – Reuters

Поділитися
Що потрібно знати про коронавірус прямо зараз – Reuters У Китаї багато людей почали розпродавати свої речі
Світ по-різному виходить з карантину. В одних країнах спостерігається підвищена купівельна спроможність, в інших же, навпаки, люди більше продають свої речі, щоб отримати гроші.

У понеділок у світі число хворих коронавірусом перевищило 3,5 мільйона, а число смертей наблизилося до чверті мільйона, повідомляє Reuters.

Однак, Італія, Іспанія, Нігерія, Азербайджан, Малайзія, Ліван входять в число країн, які послабили деякі обмеження в понеділок, включаючи відкриття заводів, будівельних майданчиків, перукарень та бібліотек. Дані заходи мають особливе звучання в Італії, в якій карантин тривав довше інших європейських країн.

Число нових випадків зараження в світі зростало зі швидкістю 2-3% протягом минулого тижня у порівнянні з піком в середині березня, що становило близько 13%, що і спонукало багато країн почати пом'якшувати карантин. Однак ослаблення обмежень залишається спірним питанням, оскільки експерти обговорюють, як запобігти спалаху "другої хвилі".

Транс-Тасманська туристична зона комфорту?

Нова Зеландія і Австралія обговорюють потенційне створення "зони подорожей" між двома країнами.

Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерна візьме участь у засіданні екстреного кабінету з коронавірусу Австралії у вівторок. Очікується, що будуть розглядатися пропозиції про дозвіл двосторонніх поїздок.

В Австралії та Новій Зеландії показники поширення коронавірусу впали значно нижче тих, про які повідомлялося в США, Великій Британії і Європі. Обидва уряди пов'язують свій успіх з введеними обмеженнями щодо соціального дистанціювання і проведенням широкого тестування.

Приклад міста Агра показує, що коронавірус може знову повернутися

Місто Агра, відоме завдяки мавзолею Тадж-Махал, ставилось в приклад урядом прем'єр-міністра Нарендри Моді, як зразкове місто в боротьбі Індії проти COVID-19.

Після підтвердження перших випадків захворювання на початку березня в місті з населенням 1,6 мільйона чоловік було створено спеціальні зони утримання. Дані зони були розроблені на основі раніше впровадженої програми Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) для боротьби з поліомієлітом і докладно стосувалися рівня домогосподарств. Також, були обстежені сотні тисяч жителів і проведене широке відстеження контактів заражених осіб.

Вважалося, що до початку квітня місто перемогло вірус. Але відновлення пандемії вже почалося. За даними місцевої влади, в Агрі зараз близько 600 випадків захворювання коронавірусом і 14 смертельних випадків.

Повернення до шопінгу з помстою...

Від Сеула по переповненим автомагістралям, по якими можна доїхати від столиці до південнокорейського острова Чеджу, покупці та мандрівники заповнили торгові центри і пляжі в перші довгі вихідні травня, з початку ослаблення карантину в країні в минулому місяці.

У зв'язку з тим, що рання літня погода допомагає роздрібній торгівлі повертатися з подвоєною силою, термін "bobok sobi" - шопінг в помсту - використовується у соціальних мережах країни, так як люди поспішають здійснювати покупки, які вони не могли робити через правила соціального дистанціювання.

В зоні відпочинку недалеко від Сеулу, жінка, потягуючи холодний латте, сказала, що тепер кожен день під час відпустки вона буде купувати чашку напою.

"Я збираюся заповнити самовладання, яке я підтримувала в будинку - я думаю, що з мене вистачить самоізоляції", - сказала вона, але додала: "Я все ще буду носити маску".

#ditchyourstuff

На відміну від ейфоричних видатків, які спостерігаються в Південній Кореї, в Китаї економіка споживання почала обертатися у зворотному напрямку. У зв'язку з тим, що зросла кількість китайців, які постраждали від скорочення робочих місць і скорочення заробітної плати, тепер вони більше не купують – а продають.

Замість того, щоб повертатися до купівельних звичок, які допомогли б завести другу за величиною економіку світу, багато молодих людей почали позбавлятися від своїх речей і прийняли нову етику у важкі часи: "менше означає більше".

"Спалах коронавірусу був тривожним дзвінком", - сказала Тан Юе, 27-річна вчителька, чия заробітна плата була знижена через припинення всіх занять по управлінню туризмом, які вона зазвичай викладає.

Зі слів Тан Юе, за останні два місяці вона продала товари на суму близько 5000 юанів (709 доларів США – ред.) на вторинних торгових майданчиках в Інтернеті і встановила щомісячний бюджет в 1000 юанів, включаючи тільки одну пляшку чаю з бульбашками.

Читайте також: Болсонару "підтримав" коронавірус і виступив за скасування карантину в Бразилії

Раніше, Греція вперше за карантин впустила на територію країни мігрантів. За словами співробітників поліції Греції, 395 мігрантів були переміщені з табору Морія у неділю ввечері і прибудуть до порту Пірей в Афінах у понеділок вранці.

Також, Трамп запевнив, що розвідка не доповідала йому про коронавірус до кінця січня. Президент США знову звинуватив журналістів у поширенні fake news.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі