Сьогодні, 25 серпня, шість країн з числа тих, що не є членами Європейського союзу, приєдналися до вирішення Євроради про продовження санкцій проти Росії за анексію Криму.
"Країни-кандидати Чорногорія та Албанія, країни Європейської асоціації вільної торгівлі Ісландія і Норвегія, а також Україна та Грузія приєдналися до цього рішення", зазначено в повідомленні Європейської ради.
Уточнюється, що перераховані країни будуть забезпечувати, щоб їхня національна політика відповідала прийнятим рішенням Ради.
ЄС в 2014 році ввів обмежувальні заходи відносно Росії в 2014 році через окупацію українського Криму.
29 червня поточного року Рада Євросоюзу ухвалила рішення продовжити санкції щодо конкретних секторів економіки РФ до 31 січня 2021 року.
Санкції ЄС передбачають:
- заборону на імпорт в ЄС товарів з Криму та Севастополя;
- інвестиції у Крим або Севастополь;
- туристичні послуги в Криму й Севастополі, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити до кримських портів;
- експорт певних товарів та технологій до Криму, зокрема, в сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.
Нагадаємо, санкції проти Росії повинні не тільки зберігатися, але і посилюватися з кожним новим порушенням агресором міжнародного права, заявив 9 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Також 24 липня повідомлялося, що уряд України розробив Стратегію деокупацію Криму, проте в даний момент документ не є публічним, повідомила перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова.
Чому Чорноморське економічне співробітництво має очолити Україна, а не Росія, читайте в матеріалі ZN.UA "Шанс на пробудження після летаргії".