Кулеба про санкції проти Росії: просто зберігати недостатньо

Відео
Поділитися
Обмеження повинні посилюватися з кожним новим порушенням міжнародного права, вважає міністр.

Санкції проти Росії повинні не лише зберігатися, але і посилюватися з кожним новим порушенням агресором міжнародного права, вважає міністр закордонних справ  України Дмитро Кулеба.

Приборкати агресора самими лише дипломатичними переговорами неможливо, наголосив Кулеба в інтерв'ю виданню «Голос Америки». Потрібні більш ефективні інструменти тиску, і санкції з цією функцією пораються.

«Санкції проти Росії не просто повинні зберігатися, але і посилюватися у зв'язку з кожним новим порушенням нею норм міжнародного права і її зобов'язань як держави, яка окуповує території. І якщо з дотриманням санкцій все непогано складається і вдається, попри різні хвилі і чутки, це все утримувати, то з посиленням санкцій є питання, і ми постійно б'ємо саме в цю точку, що «Росія вчинила нове порушення, потрібен новий рівень тиску»», - зазначив міністр.

Кулеба також нагадав, що Росія тримає біля кордонів України і в анексованому Криму готову до наступу армію і це - не ознака миролюбної політики. Втім, не ознака це і готовності нападати найближчим часом, коли у РФ є реальний шанс домогтися пом'якшення санкцій через пандемію COVID-19.

«2014 рік показав нам, що будь-яку загрозу або навіть натяк на загрозу з боку Росії потрібно сприймати максимально серйозно, і, без перебільшення, Україна повинна в будь-який момент бути готовою до будь-чого, і наші Збройні сили, і наша дипломатія, і наша економіка, і всі інші сектори життя. Ми прекрасно володіємо всією інформацією про побудову мережі військових об'єднань і підрозділів вздовж нашого кордону, і це не є ознакою миролюбної політики», - сказав він.

Водночас зараз триває активна фаза дипломатичного поєдинку, «де ми намагаємося принести мир», підкреслив міністр.

Нагадаємо, 29 червня Європейський Союз продовжив санкції проти Росії, запроваджені в 2014 році за дестабілізацію ситуації в Україні. Обмежувальні заходи спрямовані на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори держави-агресора, а також на сферу товарів подвійного призначення.

«Можна довго обговорювати, чи достатніми і вчасними були накладені на Росію санкції. Ми особисто вважаємо, що вони були недостатніми за змістом і запізнілими в часі. Проте критично важливо, що Захід із нами не припустився помилки, яку зробив після Грузинської війни, й не почав швидке «вирівнювання та відновлення» відносин із РФ», - пише в своїй статті для ZN.UA ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Докладніше про те, що чекає на РФ після реінкарнації путінізму на референдумі щодо поправок до Конституції, і до чого слід готуватися Україні, читайте в матеріалі Павла Клімкіна та Володимира Іванова « Росія: що далі? ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі