Європейський Союз затвердив рішення продовжити санкції, введені через дестабілізацію ситуації в Україні, щодо конкретних секторів економіки Російської Федерації ще на шість місяців, до 31 січня 2021 року, повідомляється на сайті Ради ЄС.
"Це рішення слідує за останньою оцінкою стану виконання Мінських угод, які повинні були бути виконані до 31 грудня 2015 року, яка була дана на відеоконференції лідерів Європейської Ради, що відбулася 19 червня 2020 року. З огляду на те, що повна реалізація Мінських угод ще не досягнута, лідери ЄС ухвалили політичне рішення про продовження економічних санкцій проти Росії ", - сказано в повідомленні.
В ЄС нагадали, що ці обмежувальні заходи були спочатку введені в 2014 році з урахуванням дестабілізуючих дій Росії проти України і спрямовані на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори, а також на область товарів подвійного призначення.
Санкції обмежують доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків і компаній, і забороняють форми фінансової допомоги та посередництва в відношенні російських фінансових інститутів.
Ці заходи також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передачу військової техніки і встановлюють заборону на товари подвійного призначення, які можуть використовуватися у військових цілях або використовуватися військовими кінцевими користувачами в Росії.
Санкції ще більше обмежують доступ Росії до деяких чутливих технологій, які можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад, при видобутку і розвідці нафти.
Раніше повідомлялося, що український дипломат розповів, як Захід міг би просто і дешево добити Росію. Дипломат назвав чотири кроки, здатні допомогти врегулювати ситуацію в Донбасі.
Нагадаємо, в Конгресі США зареєстрували законопроект про розширення санкцій проти "Північного потоку-2". Внесений законопроект роз'яснює положення прийнятого в 2019 році закону "Про енергетичну безпеку Європи".