Рада ЄС, в четвер 18-го червня, прийняла рішення продовжити ще на один рік санкції проти Росії за незаконну анексію Криму, повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба у своєму Twitter.
"Сьогодні Рада ЄС продовжила до червня 2021 року санкції проти Росії за незаконну окупацію Криму. Ми це цінуємо! Нам необхідно посилити тиск за порушення прав людини, незаконну видачу паспортів, будівництво Керченської залізниці, російські вибори в Криму, - написав Кулеба.
Today @EUCouncil extended until June 2021 sanctions against Russia for the illegal occupation of Crimea. Well-appreciated! We need to step up pressure for human rights violations, illegal of issuing passports, Kerch railway construction, Russian polling in Crimea #CrimeaIsUkraine
- Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) June 18, 2020
Рішення було прийнято в четвер за письмовою процедурою, раніше продовження санкцій було схвалено послами країн-членів ЄС.
Санкції забороняють імпорт в ЄС кримських продуктів, інвестиції в Крим і Севастополь, зокрема, придбання європейцями або європейськими компаніями нерухомості або підприємств у Криму, надання туристичних послуг у Криму та Севастополі, у тому числі з відвідання круїзних суден у кримські порти, продаж певних товарів і технологій кримським компаніям та інше.
Вперше "кримські санкції" були введені в 2014 році і з тих пір щорічно продовжувалися.
Росія анексувала Крим і вторглася на Донбас у 2014 році, створивши там маріонеткові терористичні освіти "ЛДНР".
Україна, ЄС, США, Японія у відповідь на агресію РФ ввели секторальні та особисті економічні антиросійські санкції. У 2017 році США розширили санції проти Росії за її втручання в президентські вибори 2016 року. У 2018 році Вашингтон розширив санкції за отруєння екс-агента Сергія Скрипаля у Великобританії.
США також готують другий пакет санкцій, який передбачає заборону на операції з активами найбільших держбанків РФ в США, заборону на операції з новими російськими борговими зобов'язаннями, заборона їм проводити операції з американським доларом, обмеження авіаперельотів російських компаній у США і т. д. другий етап санкцій поки не введений в дію.
Нагадаємо, посли Євросоюзу 12 червня 2019 року погодили продовження санкцій проти Росії за незаконну анексію Криму і Севастополя до 23 червня 2020 року.
Нагадаємо, через негативний вплив санкцій Росія нагнітає ситуацію на фронті і в Криму. Крім того, через пандемію коронавірусу в Росії виріс внутрішній протест.