Санкції ЄС потрібно запровадили проти чиновників Лукашенка, а не економіки Білорусі – президент Литви

Поділитися
У середу на зустрічі Європейської ради планується обговорення ситуації в Білорусі.

Санкції Європейського Союзу проти Білорусі повинні бути більшою мірою спрямовані на конкретних посадових осіб, а не на економіку країни, вважає президент Литви Гітанас Науседа.

"Якщо ми говоримо про санкції, то є сенс говорити про санкції в масштабі ЄС. Про цільові санкції, які слід застосовувати не стільки до економіки взагалі, скільки до осіб, пов'язаних з фальсифікацією результатів виборів, з репресіями. Для певних владних чиновників повинні бути встановлені обмеження пересування або фінансові санкції іншого роду", - сказав президент в інтерв'ю радіостанції Ziniu radijas.

Литовський президент додав, що в середу на зустрічі Європейської ради планується обговорення ситуації в Білорусі. Питання санкцій на зустрічі стане "однією зі складових частин дискусії". Науседа підкреслив, що, якщо взяти загальні санкції ЄС не вдасться, то окремі країни можуть запровадити національні санкції.

"Одне очевидно - якщо ЄС запроваджує санкції, то для цих осіб ЄС закривається як такої, якщо їх запроваджують окремі держави, то складається дивна ситуація, коли особи можуть в'їхати в одну державу, але не можуть в'їхати в інше. Ефективність санкцій вища в масштабі ЄС", - сказав він, зазначивши, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель напередодні в бесіді з президентом РФ Володимиром Путіним передасть йому і звістка від Литви.

"Головне, що зараз потрібно, що жодним чином не повинно бути втручання у внутрішні справи Білорусі - будь то з боку Заходу, або з боку Сходу. Це виправдати не можна. Думаю, що саме суспільство знайде всі відповіді", - сказав Науседа.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте.

14 серпня ЦВК оголосила Лукашенка переможцем. Згідно з офіційними даними, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.

Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі