Високопоставлені чиновники американської розвідки заявили, що Росія несе відповідальність за "створення умов", які призвели до того, що було збито Боїнг-777 Малайзійських авіаліній, проте не надали жодних доказів прямої участі Росії в цьому, повідомляє AP.
Представники американської розвідки були обережними у своїх оцінках. Вони відзначили, що незважаючи на те, що Росія озброює бойовиків на сході України, США не мають прямих доказів того, що ракета, яка збила пасажирський літак, прибула з Росії.
Літак було імовірно збито ракетою земля-повітря SA-11, випущеною бойовиками, яких підтримує Росія, зазначили представники розвідки, посилаючись на перехоплення, супутникові фотографії і повідомлення в соцмережах бойовиків, справжність яких перевіряли американські фахівці.
За словами чиновників, найбільш вірогідне пояснення того, чому літак був збитий в тому, що бойовики припустилися помилки. Вони відзначили, що перед тим сепаратисти збили 12 українських військових літаків.
З тези про "хибність" запуску ракети було пояснено, що, згідно з припущеннями, "погано навчений розрахунок" був недостатніьо підготовлений для роботи на ЗРК. При цьому представник спецслужб підкреслив, що невідомо, хто конкретно "натиснув на кнопку пуску", зазначає агентство dpa.
Заступник радника з питань безпеки в Білому Домі Бен Родс заявив в інтерв'ю телеканалу CNN про початок "поглиблених" розслідувань щодо причетності Росії до авіакатастрофи.
У той же час представники американської розвідки відкинули заяви Міноборони РФ про те, що літак було збито або ракетою, випущеною українськими військовими, або українським винищувачем, передає Reuters. За їхніми словами, у теорії атаки "повітря-повітря" і якщо є докази, то вони малі або зовсім відсутні. Також немає доказів того, що судження про те, що українська армія розмістила власні "Буки" у районі, де сталася авіакатастрофа.
Під час брифінгу наголосили, що Росія продовжує постачати українським бойовикам зброю, в тому числі засоби протиповітряної оборони і танки. Американці ось уже кілька тижнів відслідковують подібні переміщення.
Нагадаємо, Боїнг, який прямував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), було збито 17 липня в Донецькій області. На борту перебували 298 пасажирів, всі вони загинули. Серед загиблих - 192 громадян Нідерландів, (один мав громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії. !zn
Читайте також:
"Чорні скрині" Боїнга-777 розшифрують британці
Понад 80% громадян США впевнені в причетності Росії до трагедії Боїнга
Західна преса перевела Росію в категорію країн-вигнанців
Провідні західні видання закликали посилити санкції проти Путіна