Провідні західні видання закликали посилити санкції проти Путіна

Поділитися
Провідні західні видання закликали посилити санкції проти Путіна © kmv.gov.ua
У своїх редакційних статтях, присвячених катастрофі борту MH17 Malaysia Airlines, провідні західні видання закликали до посилення санкцій щодо Росії, тому що не сумніваються, що літак збитий українськими сепаратистами, підтримку яким надає Росія.

Найближчі два дні покажуть, чи вистачить європейським лідерам рішучості та єдності, щоб кинути виклик російському президенту Володимиру Путіну, пише британська The Times в редакційній статті "Європа проти Росії".

"У вівторок в ході вкрай важливої зустрічі європейські міністри закордонних справ мають детально опрацювати питання про ціну відмови Росії визнавати свою відповідальність за дії заколотників, яких вона підтримує в Східній Україні. Зокрема, Німеччина, досі з-за особистих інтересів не бажає бачити масштаб кризи, повинна продемонструвати, що готова змиритися з порушеннями енергетичних поставок. Союзники Німеччини повинні в терміновому порядку скласти план надзвичайних поставок, щоб сприяти Німеччини в задоволенні її газових потреб з джерел, не пов'язаних з Росією. Крім того, Європа і США повинні вказати провідним економікам Азії, включаючи Японію, що їм теж доведеться заплатити ціну, якщо вони не нададуть сприяння в посиленні санкцій", - пише The Times.

"Щоб санкції були ефективними, вони повинні бути глобальними", - вважає видання.

"Існує аргумент, що зараз було б вкрай небезпечно заганяти Володимира Путіна в кут, проте він уже там. Його прибічники в Росії можуть не знати цього, але людина, яка, як вони вважають, відновив Росію з уламків 1990-х, зараз може увійти в історію поряд з полковником Муаммаром Каддафі, без якого не було б вибуху борту рейсу Pan Am 103 над Локербі. Російський лідер все ще може вийти із цього кута, але тільки якщо європейські лідери на чолі з Ангелою Меркель переконають його, що у нього немає вибору", - зазначає редакція газети.

Конкретні заходи, які слід вжити Заходу, перераховує і редакція The Observer.

"Якщо Росія продовжить підтримувати сепаратистів, ЄС має ввести заборону на видачу віз і заморозити активи військових і розвідувальних підрозділів, про які відомо, що вони діють в Східній Україні. Він має націлюватися на заходи щодо керівництва розвідувальних агентств Росії - ФСБ, СВР і насамперед ГРУ, військової розвідки Росії, яка керує діями повстанців. Він повинен обміркувати включення "народних республік" Донецька і Луганська в список терористичних угруповань. І заборонити в'їзд пов'язаних з Кремлем олігархів, які люблять Лондон", - пише видання.

"Ми також повинні запропонувати Україні підтримку. Країна практично банкрут: Янукович вкрав мільярди з казни власної держави, і він був лише останнім зі списку корисливих українських політиків, які розкрадали державу. Це хронічне крадіжку зробила держава нездатним захищатися від атак. ЄС повинен запобігти спроби нового українського уряду робити те ж саме. Він повинен заборонити українським чиновникам володіти майном на Заході або зобов'язати їх доводити, що гроші отримані чесним шляхом, перш ніж вони зможуть купити щось, включаючи пентхауси в Найтсбріджі".

"Захід також може попросити Росію зробити фінансовий внесок в фонд ООН по боротьбі з ВІЛ/Снідом", - пише редакція The Observer, нагадуючи, що на борту збитого літака перебували вчені, які прямували на конференцію по Сніду в Мельбурні.

"протягом останніх 6 місяців Володимир Путін перекроїв карту Європи, зміцнювало війну в сусідньому суверенній державі і вів пропагандистську кампанію, в значній мірі спрямовану проти Заходу і небачену з моменту закінчення холодної війни. Захід в основному залишав все як є, - вважає газета. - У світлі подій такий підхід більше не є підходящим способом вести справи з аморальною, анархічної і жорстокої путінською Росією".

Редакція The Sunday Times висловлюється категоричніше і закликає "змусити ізгоя Путіна заплатити за це безчинство". Видання вважає, що хоча "ніхто не може сказати зі 100-відсотковою упевненістю, що саме сталося", "непрямі свідоцтва надто очевидні, щоб їх ігнорувати - від святкувань сепаратистів з приводу того, що був збитий, як здавалося, український літак, до їх усвідомлення (в записаних розмовах), що вони збили цивільний авіалайнер". "Пряма причетність Росії також не викликає розумних сумнівів", - повідомляє видання, згадуючи дані, згідно з якими в Україну з Росії була ввезена російська пускова установка "Бук".

За словами газети, "Путін показав себе як міжнародний ізгой. Вироблена ним анексія Криму була першим випадком з часів Другої світової війни, коли суверенні кордони держави були змінені силою. Його підтримка Сирії дозволила жорстокого диктатора Башара Асада утриматися у влади. Він покладався на небажання Заходу кидати йому виклик, але відповідальність лягає на російського лідера".

"Путін зміниться тільки під впливом зовнішнього тиску", впевнена The Sunday Times, і тому "Росія повинна зіткнутися з більш жорсткими, більш обмежувальними санкціями і на неї повинно бути надано більш узгоджене тиск з боку Білого дому і столиць Європи".

Заголовок редакційній статті американської газети Los Angeles Times говорить: "Якщо Путін не відступить з питання України, світ повинен ввести нові санкції". Газета вказує на підтримку Росією сепаратистів і посилається на заяву Обами, згідно з яким Росія не зробила кроків щодо стримування потоку зброї і бойовиків через кордон на Україну.

Видання висловлює надію на те, що "можливо, шок і жах після трагедії в понеділок змусять Путіна переглянути його зусилля по повільній дестабілізації України. Але якщо він цього не зробить, можливо, іншим країнам - особливо в Європі - варто наслідувати США за введення додаткових санкцій".

"Для Путіна настав момент істини", - вважає редакція британської Financial Times.

"Трагедія борту 17 Malaysian Airlines демонструє, що він втрачає контроль в Україні", - пише видання.

"В останні роки Володимир Путін, президент Росії, була неконструктивною гравцем на світовій сцені, сумно відомим своєю підтримкою жорсткого режиму Асада в Сирії та анексією Криму. Однак те, як він буде діяти після того, як над Україною був збитий малайзійський авіалайнер, ймовірно, внесе найбільший внесок у те, в якому вигляді закріпиться його міжнародна репутація", - вважає Financial Times.

"Може бути, ця жахлива трагедія, що забрала життя 298 невинних людей, переконає лідера Кремля згорнути криваві повстанські дії на сході України, які він підживлював, таємно поставляючи озброєння проросійськи налаштованим повстанцям, борцям з київським урядом. Або ж він може спробувати перешкодити розкриттю правди про борте 17 Malaysia Airlines і продовжить дотримуватися своєї політики розчленування України, щоб перешкодити руху в бік Заходу. Якщо він вибере останнє, то Росія стане міжнародним ізгоєм і почнеться нова темна ера у відносинах Сходу і Заходу". !zn

Читайте також:

Меркель, Кемерон і Олланд Путіну дали час до вівторка

Австралія погрожує не пустити Путіна на саміт G20

Загибель рейсу MH17: чи зможе горі зупинити війну?

Кремлівські зірки на прапорі ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі