Розвідка Нової Зеландії звинуватила Китай, Іран та Росію в іноземному втручанні

Поділитися
Розвідка Нової Зеландії звинуватила Китай, Іран та Росію в іноземному втручанні © flickr/Andrew Beyzman
Служба розвідки та безпеки Нової Зеландії опублікувала звіт про загрози.

Унікальний звіт, підготовлений розвідкою Нової Зеландії, називає Китай, Іран і Росію одними з небагатьох держав, які здійснюють іноземне втручання в країну. Про це повідомляє New Zealand Herald.

У звіті "Середовище загроз безпеці 2023" розглядаються загрози національній безпеці і надається більш детальна інформація, ніж та, що раніше повідомлялася Службою розвідки та безпеки Нової Зеландії (NZSIS) на незасекреченому рівні.

У звіті розглядаються декілька факторів, що впливають на національну безпеку Нової Зеландії, зокрема, насильницький екстремізм, іноземне втручання, стратегічна конкуренція, зниження соціальної довіри, технологічні інновації та глобальна економічна нестабільність.

У доповіді наголошується на іноземному втручанні з боку трьох держав: Китаю, Ірану та Росії.

У звіті іноземне втручання визначається як "дії іноземної держави, спрямовані на вплив, підрив національних інтересів Нової Зеландії за допомогою обманних, корупційних чи примусових засобів".

"Існує невелика кількість держав, які здійснюють іноземне втручання в Новій Зеландії, але їхня здатність завдавати шкоди є значною", - йдеться у звіті.

"Основними об'єктами втручання в Новій Зеландії є наші мігранти та усталені громади, які можуть розглядатися іноземною державою як дисиденти. Ці громади можуть отримувати небажану і невиправдану увагу з боку іноземних держав, які проводять зловмисну діяльність, спрямовану на те, щоб погрожувати і порушувати їхнє мирне життя в Новій Зеландії", - йдеться у звіті.

"Втручання в суспільство" - іноземні держави, які впливають, підривають або підривають новозеландські громади та неурядові сектори обманними, корупційними або примусовими методами, було визнано найпоширенішою формою іноземного втручання в Новій Зеландії.

У доповіді зазначається, що Іран здійснює втручання в суспільство, включаючи "моніторинг і надання звітності про іранські громади і дисидентські групи".

"У всьому світі Іран намагається змусити замовкнути дисидентські іранські голоси у відповідь на уявні загрози для Ісламської Республіки. Історично така активність була малоймовірною в Новій Зеландії, хоча розвідка продовжує оцінювати загрозу на тлі все більш агресивної поведінки Ірану на міжнародній арені", - йдеться у документі.

Як це зазвичай буває в подібних звітах, у документі наводиться випадок, коли NZSIS виявила іноземне втручання.

Повідомляється про "співробітника іноземної розвідки", який, ймовірно, займався "спостереженням за особами, що викликають занепокоєння цієї держави".

"Ймовірний співробітник розвідки отримав доступ до конфіденційної та приватної інформації про низку осіб, які проживають у Новій Зеландії. Ця інформація, можливо, розкривала вразливі місця цих людей і використовувалася для збору подальших розвідувальних даних проти них, а також слугувала приводом для стеження і залякування”, - йдеться у документі.

Хоча у звіті не називається країна походження офіцера, стверджується, що ця країна "регулярно стежить за мігрантами, студентами та дисидентами на міжнародному рівні і займається втручанням і транснаціональною репресивною діяльністю, включаючи насильницькі затримання і вбивства".

NZSIS надала консультації з питань безпеки, щоб забезпечити пом'якшення наслідків діяльності цієї особи.

Генеральний директор NZSIS з питань безпеки Ендрю Хемптон заявив, що конкуренція між державами стає все більш гострою.

"Це середовище спонукає деякі держави шукати переваги за допомогою підривних і нечесних засобів, таких як шпигунство та іноземне втручання”, - заявив Хемптон.

Він також визнав еволюцію насильницького екстремізму, зокрема, те, що деякі особи дотримуються низки екстремістських переконань, не приєднуючись до жодної з ідеологій.

Це спонукало NZSIS прийняти термін "змішані, нестабільні і нечіткі" ідеології, щоб додати його до наявних визначень насильницького екстремізму, мотивованого політикою, ідеологією або віросповіданням.

Аріяна Ґіць і Роман Сон у статті «Стратегічна поразка Росії: що повинен зробити Захід» писали, що РФ, Китай, Іран та КНДР планують створити антизахідний світовий порядок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі