Він зазначає, що в Кремлі зараз президент і олігархи з його оточення розглядають дві потенційні загрози для свого багатства. Перша з них – можливість повторення в Росії київського Майдану. Або ж Путіна можуть не переобрати президентом в 2018 році.
Однак проблеми почнуться обов'язково. На думку оглядача, між Путіним і російським суспільством діє неоголошена угода. Він забезпечує росіянам стабільне зростання зарплат і рівня життя, а народ дозволяє Путіну безкарно наживатися самому і збагачувати своїх друзів. Це "вигадане відродження Росії" базується на доларах США, отриманих від продажу енергоносіїв.
"Коли становище стане критичним і запаси грошей, накопичені роками, виснажаться, пересічні росіяни обов'язково почнуть задавати незручні питання. Чому велика частина багатств Росії розкрадена? Куди поділися обіцяна давно модернізація і диверсифікація економіки? Тож Путіна притягнуть до відповідальності за створений ним хаос", - пише оглядач.
На думку Накопза, терпець, швидше за все, урветься в середнього класу росіян, які вже звикли добре заробляти і отримувати бонуси в кінці року. Питанням лишається лише коли це станеться.
Раніше видання The Guardian писало, що обвал цін на нафту виснажив Росію, але в Путіна є шанс здивувати Європу, якщо він наважиться на проведення реальних реформ. Путін наприкінці минулого року оголосив про політику "деофшоризації" і закликав олігархів безкарно повертати свій капітал з-за кордону. Це може радикально змінити правила гри путінського режиму. В цей же час, видання Financial Times писало, що Путін може проігнорувати занепад економіки Росії.Оскільки ліберальні фракції в Москві, які закликають до м'якшої політики щодо України, не мають значного впливу на президента. І серйозного політичного розколу в Кремлі не спостерігається.