Про це на сторінках The Guardian пише Річард Секва. Оглядач зауважує, що Кремль захоче посилити свій контроль капіталів заради рубля.
"Клас олігархів категорично виступає проти введення контролю за рухом капіталу. Але не виключено, що в уряду скоро не лишиться іншого вибору. Контроль над обміном вают сильно звузить можливості великого бізнесу, який донині використовує західні банки і офшорні холдинги, щоб керувати інвестиціями в Росію і зменшити свою вразливість перед політичними ризиками", - йдеться в статті.
Путін наприкінці минулого року оголосив про політику "деофшоризації" і закликав олігархів безкарно повертати свій капітал з-за кордону. Це може радикально змінити правила гри путінського режиму.
В цей же час, оглядач зауважує, що російський президент здивував своїми заявами про полегшення життя для малого та середнього бізнесу.
"Однак російська система розрахована на збереження інертності і діє в рамках підтримки балансу між кількома фракціями", - пише оглядач.
Фінансова криза змусить режим Путіна піти на радикальні зміни і позбутися цієї інертності, чого не відбувалося з часів розпаду СРСР. І, на думку автора, президент Росії ще може здивувати і наважитися на реальні економічні реформи.
В цей же час, видання Financial Times писало, що Путін може проігнорувати занепад економіки Росії. Оскільки ліберальні фракції в Москві, які закликають до м'якшої політики щодо України, не мають значного впливу на президента. І серйозного політичного розколу в Кремлі не спостерігається.