Путін зробив усі економічні помилки з підручників – Globe and Mail

Поділитися
Путін зробив усі економічні помилки з підручників – Globe and Mail Через помилки Путіна, Росія може втратити до 6% ВВП. © kremlin.ru
Експерти кажуть, що Росія втратить значну частину своїх валютних резервів вже наступного року.

Економічні проблеми Росії значно гірші, ніж офіційно визнає Кремль. "Центробанку" доводиться рятувати рубль, який впав до найнижчого рівня з часів дефолту 1998 року. Однак всі кроки Москви лише ненадовго підтримують рубль.

Про це сьогодні пише канадське видання The Globe and Mail з посиланням на експертів. Рубль втратив 60% своєї вартості за 9 місяців цього року. Економіст Андрес Аслунд з Peterson Institute for International Economics вважає, що Росія сьогодні переживає економічний "ідеальний шторм".

В цьому році російські валютні резерви поменшали на 100 мільярдів доларів через падіння цін на нафту і економічні санкції Заходу через воєнну агресію проти України. Оглядач канадського видання припускає, що таку ж суму Москва втратить і наступного року.

Крім того, доведеться повернути МВФ 12 мільярдів з резервів, ще 150 мільярдів доларів знадобиться на погашення зовнішніх валютних боргів, оскільки Росія не зможе отримати рефінансування за кордоном.

Старший економіст Capital Economics Нейл Ширінг вважає, що російська економіка переживає стагнацію. Однак, на його думку, говорити про повторення 1998 року, ще зарано. Експерт прогнозує, що впродовж 2015 року Росія переживатиме рецесію, а її ВВП скоротиться на 1,5%.

В цей же час Аслунд припускає, що падіння ВВП може бути значно більшим – 4-6%.

Читайте також: Вчені створили молекулу омолодження і почали випробовувати її на людях

"Путін зробив усі економічні помилки, які описані в підручниках", - пояснив свій негативний прогноз економіст. Сьогодні також видання Wall Street Journal писало, що слабкий рубль зруйнує міф про непереможного Путіна. Вчора долар в Росії перевалив за 49 рублів, а євро взяв планку в 61 рубль. Падіння рубля посилилось в четвер, 27 листопада, після рішення ОПЕК не знижувати діючі квоти на видобуток нафти, після чого Brent впала нижче 75 доларів за барель. Абсолютні максимуми (48,65 рубля за долар і 60,27 рубля) були досягнуті 7 листопада, після чого рубль частково відіграв втрати (до 45 рублів за долар).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі