Росія розуміє безперспективність своєї ідеї про миротворців в Донбасі - Handelsblatt

Поділитися
Росія розуміє безперспективність своєї ідеї про миротворців в Донбасі - Handelsblatt США і Україна проти російської резолюції про миротворців, а Росія збирається заблокувати український проект. © United Nations Photo/Flickr
Вашингтон і Москва повертають політику взаємного блокування в ООН, як в часи Холодної війни.

Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя визнав, що у запропонованого Кремлем проекта резолюції про миротворчу місію ООН в Донбасі не має жодного шансу.

Про це пише німецьке видання Handelsblatt. Російський дипломат розповів виданню, що нібито Москва пропонувала Україні і США працювати далі над текстом російської резолюції далі.

"Але після першого обговорення вони сказали, що не готові далі працювати над текстом", - сказав Небензя виданню.

Видання нагадує, що міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель позитивно зустрів ідею Володимира Путіна про відправку "блакитних касок" в Донбас. Але в Києві і Вашингтоні негативно сприйняли пропозицію. Українська сторона давно наполягає на відпраці миротворців в Донбасі. Але вона вимагає для них більших повноважень, а головне, щоб "блакитні каски" контролювали кордон з Росією. Адже без цього нинішній статус захоплених російськими силами територій буде закріплений. І відділення їх від України продовжиться.

Таким чином, суперечка в ООН продовжується на новому рівні. Президент України Петро Порошенко збриється завтра, 20 вересня, представити власний проект про миротворчу місію ООН в Донбасі. Москва вже заявила, що збирається його заблокувати. Російські політики, зокрема голова Ради федерації РФ Валентика Матвієнко, говорять, що контроль за кордоном, через який Москва перекидає війська і зброю в Донбас, дозволить Україні "оточити і знищити" підконтрольних Москві бойовиків.

Також Росія збирається блокувати запропоновану президентом Дональдом Трампом реформу ООН. Американський президент поки не оприлюднив свій план з 10 пунктів. Наразі він обговорює його напряму з країнами-учасницями, щоб заручитися підтримкою до голосування. Але Москва вважає, що її "обминули", і тому не збирається підписувати резолюцію про реформу ООН.

Видання нагадує, що впродовж місяців США і Росія постійно сперечалися в ООН на тему України, Ірана, Північної Кореї і Сирії. Тож взаємні блокування пропозицій все більше нагадують протистояння між країнами в часи Холодної війни.

Раніше видання Frankfurter Allgemeine писало, що Путін хоче, щоб миротворці ООН захищали бойовиків від України. Саме тому багато хто на Заході і в Києві вважає "миротворчі" ініціативи Росії пасткою.

Раніше повідомлялося, що другий президент України Леонід Кучма проти пропозиції Росії щодо миротворців ООН. За його словами, в такому форматі, коли "одні миротворці охороняють інших", а не людей в Донбасі, місія не вирішить проблему.

У свою чергу, екс-прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер зауважив, що на пропозицію Росії щодо миротворців треба дивитися тверезо. Варто розуміти, що вона означає. Чи це прояв бажання Москви домовлятися про мир, чи просто черговий маневр.

Подібну позицію на саміті YES вчора висловив і екс-Держсекретар США Джон Керрі. Він зауважив, що у випадку пропозиції РФ щодо миротворців в Донбасі треба переконатися, що це не пастка.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі