Путін хоче, щоб миротворці ООН захищали бойовиків від України - Frankfurter Allgemeine

Поділитися
Путін хоче, щоб миротворці ООН захищали бойовиків від України - Frankfurter Allgemeine Путін фактично пропонує, щоб миротворці ООН захищали його маріонеток. © Сайт президента России
Багато хто на Заході і в Києві вбчає у "миротворчих" ініціативах Росії пастку.

На початку вересня президент Росії Володимир Путін шокував Україну і Захід пропозицією відправити миротворців ООН в Донбас. Згідно з його ідеєю, "блакитні каски" мають захищати спостерігачів ОБСЄ, які вже ведуть патрулювання в зоні бойових дій.

На Заході почалася гостра дискусія. І багато хто кричить: "Пастка!".

Про це пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine, нагадуючи, що на саміті YES в Києві екс-Держсекретар США Джон Керрі вжив саме це слово і закликав пильно вивчити те, що Росія "пише дрібним шрифтом" у своїй резолюції про миротворців ООН. Автор погоджується, що Путін насправді не пропонував ввести "блакитні каски" у зону бойових дій. Він лише хоче, щоб вони були "охоронцями" з обмеженими можливостями.

Лише після розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель російський президент погодився, що миротворців варто пустити на захоплені території для допомоги спостерігачам ОСБЄ проводити моніторинг, якому заважають підконтрольні Кремлю сили. Це прозвучало як поступка, але насправді російський президент все одно викривив поняття миротворчої місії і заперечив доступ "блакитних касок" до окупованих територій, а головне - до захопленої Москвою ділянки українсько-російського кордону.

"Хоча саме на кордоні посилення патрулювання необхідне. Тому що через цю ділянку проросійські війська отримують все необхідне для війни", - йдеться в статті.

Видання зауважує, що пропозиція Путіна може призвести до того, що окупована Росією частина України виявиться захищеною від всякого контролю.

"До того ж місія ООН буде захищати бойовиків від контударів української армії", - зауважує видання, нагадуючи, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін пікдреслив, що втакому форматі миротворча місія лише легітимізує російський протекторат в Донбасі.

Раніше повідомлялося, що другий президент України Леонід Кучма проти пропозиції Росії щодо миротворців ООН. За його словами, в такому форматі, коли "одні миротворці охороняють інших", а не людей в Донбасі, місія не вирішить проблему.

У свою чергу, екс-прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер зауважив, що на пропозицію Росії щодо миротворців треба дивитися тверезо. Варто розуміти, що вона означає. Чи це прояв бажання Москви домовлятися про мир, чи просто черговий маневр.

Подібну позицію на саміті YES вчора висловив і екс-Держсекретар США Джон Керрі. Він зауважив, що у випадку пропозиції РФ щодо миротворців в Донбасі треба переконатися, що це не пастка.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі