Організовуючи форум, Володимир Путін намагається продемонструвати, що все гаразд, і подати європейцям сигнал: "Все може бути знову добре, якщо ви захочете". Про це на сторінках австрійського видання Die Presse пише Ютта Зоммербауер.
Вона додає, що президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер не побоявся у Санкт-Петербурзі назвати окупацію Криму російськими військами порушенням міжнародного права і нагадати про завуальовану війну Москви проти України. Ці його слова почули як російські еліти, так і представники міжнародні інвестори. Саме тому вони були важливим посланням, оскільки йдеться не про плекання фантазій, а про реалізм.
Однак головною проблемою в питанні санкцій повинні бути не економічні втрати Росії чи європейських країн, а жертви війни в Донбасі, кількість яких вже перевищила 9,4 тисяч. Автор додає, що якби санкції проти РФ не були запроваджені, можливо, на Сході України загинуло б ще більше людей. Війна відбирає життя навіть зараз, оскільки механізми врегулювання конфлікту застопорилися.
"Ситуація на Сході України вселяє мало надії. Все частіше заклики і застереження міжнародної спільноти лишаються не почутими", - йдеться в статті.
Проросійські терористи постійно зривають процес, висовуючи все нові вимоги. В цей же час, в Україні все гучніше лунають голоси, які висловлюють сумніви щодо ефективності Мінських угод. Однак Москва зможе позбутися санкцій лише в тому випадку, якщо виконає всі умови документу. Вона продемонструвала здатність йти на компроміси, повернувши Україні кількох незаконно ув'язнених громадян.
Але тим часом Росія розраховує, що вона все ж зможе домовитися з ЄС за кулісами, спекулюючи на темі співпраці в Сирії і маніпулюючи поставками газу в Європу. Кремль намагається тягнути час, щоб виснажити західних партнерів.
Вчора на форумі в Санкт-Петербурзі Юнкер нагадав Кремлю, що Україна суверенна і може обирати своє майбутнє. При цьому він наголосив, що російська агресія проти України "похитнула фундаментальні принципи європейської безпеки".
Нагадаємо, що Санкт-Петербурзі почав роботу міжнародний економічний форум. Цього року в ньому участь погодився взяти президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, таким чином він став першим за два роки чиновником ЄС найвищого рівня, який приїхав в Росію. Раніше Юнкер пояснив мету свого візиту в Росію тим, що хоче "зближення". При цьому він зазначив, що Євросоюз продовжить санкції проти РФ ів зв'язку з політикою Москви щодо України, її підтримки бойовиків в Донбасі і анексії Криму.
Відзначимо, в кінці 2015 року стало відомо про лист, який написав глава Єврокомісії президенту РФ. Так, за інформацією Reuters, Юнкер запропонував Путіну економічне співробітництво між Європейським і ЄвроАзійским союзами. Умова - виконання Мінських угод.