Голова Ерокомиссии Жан-Клод Юнкер звернувся до президента Росії Володимира Путіна з пропозицією зміцнення економічних зв'язків ЄС і Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) у разі дотримання Кремлем Мінських домовленостей, передає Reuters.
В офіційному листі Юнкер повідомив, що він отримав чиновникам Єврокомісії вивчити можливості зближення ЄС і ЄАЕС. "Рішення щодо цього залежить від держав-членів ЄС і воно повинно бути синхронізовано з виконанням мінських домовленостей", - зазначив єврокомісар.
У Кремлі відреагували на пропозицію прохолодно, назвавши його нереалістичним.
"Ця кореляція з виконанням мінських домовленостей, особливо в нинішніх умовах, коли ми бачимо небажання України знову виконувати ці угоди навряд чи актуальна чи можлива", − заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков журналістам у четвер, 19 листопада.
Міністр закордонних справ Литви Лінас Линкявичус сказав, що був здивований листом, в якому не отражна узгоджена позиція країн-членів ЄС і не згадуються санкції ЄС проти Росії за анексію Криму і дестабілізацію на сході України.
Прес-секретар Єврокомісії підтвердила, що Юнкер написав листа Путіну після саміту G2 і уточнила, що єврокомісар не брав будь-яких нових зобов'язань в листі.
У жовтні Юнкер заявляв, що ЄС необхідно покращувати відносини з Росією.
"Ми повинні прагнути до встановлення корисних відносин з Росією. Це не дуже привабливо, але це необхідно зробити. Далі так не можна", - сказав Юнкер. Він додав, що в Білому домі не можуть "диктувати" Євросоюзу, як йому варто ставитися до РФ. Однак Юнкер підкреслив, що при цьому сама Росія повинна "масштабно" змінюватися і переглянути свою позицію щодо Криму і конфлікту на сході України.
Напередодні Rzeczpospolita опублікувало аналітичний матеріал, в якому стверджується, що Путін намагається домогтися дозволу Заходу на розправу з Україною в обмін на боротьбу з ІД.
Нагадаємо, 15 листопада ЗМІ поширили інформацію, що на саміті G20 в Туреччині пройшли неформальні переговори Путіна і Обами, в ході яких було піднято український і сирійське питання.
"Президенти зосередилися на шляхах припинення громадянської війни в Сирії. Обидва керівника зійшлися на думці, що країні необхідна політична трансформація, на чолі якої стоятимуть сирійці. Цього переходу будуть передувати переговори за посередництва ООН і припинення вогню", - говорилося в повідомленні.