Про це на сторінках Handelsblatt пише Матіас Брюггманн, цитуючи слова критики, озвучені послом України в ФРН Андрієм Мельником.
"З подивом і розчаруванням ми сприйняли нещодавні заклики Східного комітету. Такі заяви абсолютно контрпродуктивні і не демонструють силу. Навпаки, вони лише зміцнюють впевненість Кремля в своїй підступній стратегії не виконувати Мінські угоди, а лише затягувати час", - сказав український дипломат.
Оглядач нагадує, що голова Східного комітету і керівник правління групи Linde Вольфганг Бюхеле минулого тижня закликав поступово скасувати санкції заради створення "стимулу" у виконанні Мінських угод і в якості "важливого жесту" на зустріч Москві. Подібну пропозицію озвучував також і міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр, який запропонував скасувати санкції не після того, як Росія виконає повністю свою частину зобов'язань, а поступово в ході прогресу в мінському процесі. Мельник вважає позицію Бюхеле і Штайнмаєра абсолютно помилковою.
"Пропозиція щодо ослаблення санкцій містить в собі велику небезпеку. Російська влада може розцінити її як стимул більш рішуче проводити свою агресивну політику", - сказав український посол, додавши, що у відносинах з РФ Євросоюзу потрібно дотримуватися стратегічного терпіння, проявити солідарність і жорсткість.
Мельник додав, що якщо Німеччина переконає ЄС скасовувати поступово санкції, Україна "сприйме це як лицемірну і цинічну" несправедливість. Також український дипломат підкреслив, що німецькі чиновники дурять громадськість, коли переконують, що російський ринок надзвичайно важливий для Німеччини. Адже експорт в Росію у 2015 році склав лише 1,8% від загального обсягу експорту ФРН.
Оглядач нагадує також, що окрім заклику до пом'якшення санкцій, Бюхелле також розкритикував Україну за "відмову від російського ринку". Він висловив переконання, що українські товари або не відповідають європейським вимогам якості і тому не можуть конкурувати, або ж у ЄС вистачає і свого виробництва, щоб українські товари мали успіх в Європі. Натомість він хотів би, щоб з'явився "єдиний економічний простір від Лісабона до Владивостока".
Нещодавно міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр допустив поступове скорочення санкцій проти Росії, якщо Москва виконуватиме Мінські угоди. Міністр повідомив, що з моменту введення санкцій досягнуті помітні успіхи у справі врегулювання кризи, а саме, що зараз загроза відкритого військового конфлікту знівельована.
Нагадаємо, 8 червня Сенат Франції ухвалив резолюцію із закликом пом'якшити санкції проти Росіїу разі прогресу в реалізації умов Мінських домовленостей. Рішення підтримали 302 з 318 членів верхньої палати Парламенту Франції.
Крім того, сенатори виступили за відновлення двосторонніх зустрічей на високому рівні між державами-членами ЄС та Росією і скасування персональних санкцій проти російських парламентаріїв. Нижня палата французького парламенту прийняла аналогічну резолюцію 28 квітня.