Росію не задовольнили відповіді США та НАТО щодо гарантій безпеки

Поділитися
Росію не задовольнили відповіді США та НАТО щодо гарантій безпеки © Олександр Хребет, DT.UA
Відповідь Москви вже готова. У МЗС РФ кажуть, що Росія не готова нескінченно вести розмову зі США та НАТО з ключових питань тематики безпеки.

Міністерство закордонних справ РФ підготувало відповідь на реакцію США та НАТО на російські пропозиції щодо гарантій безпеки, повідомив у понеділок міністр Сєргєй Лавров.

" Він сформульований на десяти сторінках", - сказав Лавров на зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним.

За його словами, які цитує російське агентство "Интерфакс", відповіді, отримані на запит Росії з трактування принципу неподільності безпеки, були незадовільними. Лавров сказав, що Москва і надалі добиватиметься конкретної реакції від кожної країни у національній якості.

"Ніхто з моїх колег-міністрів не відповів на моє пряме послання. Отримали ми два маленькі папірці: один - від чиновника Столтенберга, генсека НАТО, другий - від чиновника Бореля - голови дипломатії Європейської зовнішньополітичної служби, в яких сказано: "Ви не хвилюйтеся, треба продовжувати діалог, головне – забезпечте деескалацію навколо України”, - розповів російський міністр.

"Росія не готова нескінченно вести розмову зі США та НАТО з ключових питань тематики безпеки, що викликають занепокоєння Москви, але шанс на досягнення домовленостей є", - заявив Лавров. "Ми вже не раз сказали, що ми попереджаємо про неприпустимість нескінченного ведення розмов на питання, які вимагають вирішення сьогодні, але все-таки, мабуть, будучи главою МЗС, я маю сказати, що шанс є завжди".

Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг. 10 лютого листа у Москву відправив і Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі