Росія вважає недоцільною участь в Договорі з відкритого неба, який Москва неодноразово порушувала

Поділитися
Росія вважає недоцільною участь в Договорі з відкритого неба, який Москва неодноразово порушувала © Олександр Хребет, DT.UA
РФ припинила сумлінне виконання зобов'язань щодо ДОН та почала його грубо порушувати ще у 2008-10 роках, здійснивши агресію проти Грузії.

Участь Росії в міжнародному Договорі з відкритого неба (ДВН) видається недоцільним, повідомили в Міністерстві закордонних справ РФ в середу.

Заступник міністра закордонних справ РФ Сєргєй Рябков заявив про те, що угода потрібна Москві «не більше, ніж іншим державам-учасницям". Він додав, що РФ не буде "прогинатися під тиск", а планує вибудовувати лінію щодо ДВН, керуючись власними інтересами.

"Якщо ж договір в подальшому припинить свою чинність, вся вина за такий результат ляже на США і інші країни НАТО", - наголошується в повідомленні зовнішньополітичного відомства Росії, яка неодноразово порушувала ДВН.

Росія припинила добросовісне виконання зобов’язань за ДВН та почала його грубо порушувати ще у 2008-2010 роках, здійснивши агресію проти Грузії. Внаслідок агресії частина окупованих грузинських територій була de-facto вилучена із зони застосування ДВН. У 2014 році Росія окупувала Автономну Республіку Крим, м. Севастополь та окремі райони в Донецькій та Луганській областях, так само вилучивши їх з-під дії Договору. У цілому через загарбницькі дії РФ з зони застосування ДВН було вилучено понад 57 тисяч кв. км, у тому числі понад 44 тисячі кв. км ТОТ України. Це більше, ніж територія Словаччини, Данії, Естонії, Нідерландів або Бельгії, заявляло раніше Міністерство закордонних справ України.

Протягом 2010-20 років Росія свідомо вдавалася до інших систематичних порушень з метою приховування своєї військової активності, змусивши США вийти з ДВН, який на той час уже був спотворений Росією і не відповідав повною мірою головної мети.

У Вашингтоні неодноразово звинувачували Москву в порушенні цього Договору чрез те, що Росія ввела обмеження в районі Калінінграда і поблизу кордону з Грузією.

Нагадаємо, що після звинувачень на адресу Росії про порушення Договору 21 травня 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що прийняв рішення про вихід з ДВН. США офіційно вийшли з Договору в листопаді минулого року.

Учасниками ДВН є 34 держави. Вони можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності. Договір є безстроковим. Будь-який учасник ДВН має право вийти з нього.

Детальніше про те, що означає для європейської безпеки вихід США з чергового договору про контроль над озброєннями, читайте в статті Віктора Константинова "Закрите небо" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі