Україна прокоментувала вихід Росії з Договору з відкритого неба

Поділитися
Україна прокоментувала вихід Росії з Договору з відкритого неба
На Михайлівській нагадують, що Москва порушувала договір з 2008 року

У Міністерстві закордонних справ України засуджують вихід Росії з Договору з відкритого неба (ДВН), але відзначають, що такий крок Москви не став несподіванкою для інших держав-учасниць ДВН.

"РРосія припинила добросовісне виконання зобов’язань за ДВН та почала його грубо порушувати ще у 2008-2010 роках, здійснивши агресію проти Грузії. Внаслідок агресії частина окупованих грузинських територій була de-facto вилучена із зони застосування ДВН. У 2014 році Росія окупувала Автономну Республіку Крим, м. Севастополь та окремі райони в Донецькій та Луганській областях, так само вилучивши їх з-під дії Договору. У цілому через загарбницькі дії РФ з зони застосування ДВН було вилучено понад 57 тисяч кв. км, у тому числі понад 44 тисячі кв. км ТОТ України. Це більше, ніж територія Словаччини, Данії, Естонії, Нідерландів або Бельгії", - йдеться в коментарі МЗС України в середу.

На Михайлівській відзначають, що протягом 2010-20 років Росія свідомо вдавалася до інших систематичних порушень з метою приховування своєї військової активності, змусивши США вийти з ДВН, "який на той час уже був спотворений Росією і не відповідав повною мірою головної мети".

"Замість побудови та покращення транспарентності, передбачуваності та довіри між всіма державами-учасницями, ДВН був використаний Москвою як засіб для легітимації результатів агресії та окупації українського Криму. Тому саме Росія несе відповідальність за триваючу руйнацію режиму «відкритого неба» та ерозію міжнародної архітектури контролю над озброєнням", - підкреслюють у відомстві.

Україна залишається сумлінним і активним учасником всіх режимів контролю над озброєннями, невід'ємною складовою яких є Договір з відкритого неба.

"У такий спосіб РФ довершує курс, свідомо розпочатий нею ще у середині 2000-х років. Цей курс спрямований на руйнацію всіх режимів, які сприяли військовій стриманості у Європі, обмежували розгортання ударних озброєнь та раптову широкомасштабну військову діяльність на євроатлантичному просторі. Через руйнацію режимів контролю над озброєннями Росія створювала умови для прихованої підготовки раптових збройних агресій проти Грузії та України. Цей агресивний експансіоністський курс Росія продовжує і до цього часу", - заявили в МЗС України.

У Вашингтоні неодноразово звинувачували Москву в порушенні цього Договору чрез те, що Росія ввела обмеження в районі Калінінграда і поблизу кордону з Грузією.

Нагадаємо, що після звинувачень на адресу Росії про порушення Договору 21 травня 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що прийняв рішення про вихід з ДОН. США офіційно вийшли з Договору в листопаді минулого року.

Учасниками ДОН є 34 держави. Вони можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності. Договір є безстроковим. Будь-який учасник ДОН має право вийти з нього.

Детальніше про те, що означає для європейської безпеки вихід США з чергового договору про контроль над озброєннями, читайте в статті Віктора Константинова "Закрите небо" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі