Сполучені Штати Америки офіційно вийшли з Договору про відкрите небо (ДОН) в неділю, 22 листопада, повідомив державний секретар США Майк Помпео на своїй сторінці в Twitter.
«Це рішення прийнято заради безпеки Америки, оскільки Росія як і раніше не виконує свої зобов'язання», - заявив Помпео. З договору США вийшли рівно через півроку після того як Вашингтон повідомив інших учасників про свій намір.
Today, pursuant to earlier notice provided, the United States withdrawal from the Treaty on Open Skies is now effective. America is more secure because of it, as Russia remains in non-compliance with its obligations.
- Secretary Pompeo (@SecPompeo) November 22, 2020
Договір з відкритого неба дозволяє здійснювати вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів в повітряному просторі країн-підписантів, а також вести фото- і відеозйомку. Договір був укладений 24 березня 1992 року. Крім США, в угоді беруть участь 33 країни, включаючи Росію.
Нагадаємо, що 21 травня президент США Дональд Трамп заявив, що прийняв рішення про вихід з Договору з відкритого неба. Очікується, що США покинуть договір через шість місяців.
Учасниками ДОН є 34 держави. Вони можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності. Договір є безстроковим. Будь-який учасник ДОН має право вийти з нього. Про своє рішення бажаючий вийти повинен оголосити не пізніше ніж за шість місяців до дати свого передбачуваного виходу.
в Міністерстві закордонних справ України заявили, що взяли до уваги офіційне повідомлення Державного департаменту США про намір США вийти з Договору з відкритого неба (ДОН).
Детальніше про те, що означає для європейської безпеки вихід США з чергового договору про контроль над озброєннями, читайте в статті Віктора Константинова " Закрите небо " для ZN.UA.