Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що РФ використовує стару радянську тактику ведення переговорів, інформує Politico.
"По-перше, вимагай максимум, вимагай того, що тобі ніколи не належало. Потім, по-друге, ультиматуми. І третє: вони не поступаються жодним сантиметром у переговорах, тому що на Заході завжди знайдуться люди, які домовляться і дадуть вам те, чого у вас раніше не було", - наголосила Каллас.
Глава уряду заявила: "Вони попросили НАТО повернутися до своїх кордонів 1997 року. Ну, це обурливо. Це означає, що половина членів НАТО не повинна бути в НАТО".
Каллас зазначила, що західним союзникам потрібне "стратегічне терпіння", якщо вони прагнуть перемогти президента РФ Владіміра Путіна.
За її словами, існує небезпека в тому, що західні лідери прагнуть поговорити з Путіним і навіть зустрітися з ним у ці дні.
"Ми повинні бути обережними з повідомленнями, які видають різні лідери, коли розмовляють з Путіним. Поки що єдність НАТО збереглася, і це стало негативним сюрпризом для Росії", – підкреслила Каллас.
Депутати Європейського парламенту розкритикували сьогоднішню зустріч прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана та російського президента Владіміра Путіна.
Наприкінці січня представники опозиційного альянсу "Єдність для Угорщини" закликали Орбана утриматися від цих переговорів. Там вважають, що зустріч такого роду може спровокувати президента країни-агресора до подальшої ескалації.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".