Росія та Китай наклали вето на запропоновану США резолюцію ООН про припинення вогню в Газі

Поділитися
Росія та Китай наклали вето на запропоновану США резолюцію ООН про припинення вогню в Газі © EPA-EFE/JUSTIN LANE
Представниця Сполучених штатів назвала позицію країн "дріб'язковою".

Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй у п'ятницю відхилила резолюцію, яка закликала до негайного припинення вогню в Газі та укладення угоди про звільнення заручників між Ізраїлем і ХАМАС. Росія та Китай наклали вето на резолюцію, запропоновану Сполученими Штатами, пише Reuters.

Проти резолюції, яка закликала до негайного і стійкого припинення вогню тривалістю приблизно шість тижнів, для захисту цивільного населення та доставки гуманітарної допомоги, проголосував Алжир, а Гайана — утрималась.

11 з 15 членів Ради проголосували за резолюцію, одннак вето Росії та Китаю зупинило її прийняття.

За словами дипломатів, Рада збереться в суботу о 10 ранку за східноєвропейським часом, щоб проголосувати за альтернативну резолюцію, підготовлену окремими членами Ради Безпеки.

Ця резолюція, з проектом якої ознайомилося агентство Reuters, вимагає негайного припинення вогню на час священного для мусульман місяця Рамадан, звільнення всіх заручників і розширення потоку гуманітарної допомоги в Газу.

Проєкт не містить положень, що підтримують дипломатичні зусилля США, спрямовані на припинення вогню. Вашингтон працює з Катаром і Єгиптом над укладанням відповідної угоди.

У п'ятницю Вашингтон вперше  за час війни у Газі підтримав текст, який був винесений на голосування зі словами «припинення вогню».

Досі Сполучені Штати не сприймали це формулювання і накладали вето на резолюції, які включали заклики до негайного припинення вогню.

«Переважна більшість Радбезу проголосувала за цю резолюцію, але, на жаль, Росія і Китай вирішили скористатися своїм правом вето», — заявила посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Вона звинуватила Росію і Китай у ветуванні резолюції з «цинічних» і «дріб'язкових» причин. За її словами, країни виступили проти лише через те, що автором документу є США. Крім того, Лінда Томас-Грінфілд нагадала, що Китай та Росія не засудили напад ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня.

«Попри всю полум'яну риторику, ми всі знаємо, що Росія і Китай не роблять нічого дипломатичного для просування тривалого миру або бодай скількись значущого внеску в зусилля з гуманітарного реагування» — сказала вона Раді після голосування.

Посол Росії в ООН Васілій Нєбєнзя заявив, що резолюція авторства США є «надміру політизованою» і містить фактично зелене світло Ізраїлю для проведення військової операції в Рафаху.

Він повідомив, що ряд непостійних членів Ради Безпеки підготували альтернативну резолюцію, і наголосив, що у членів Ради немає причин не підтримати її.

Посол Китаю в ООН Чжан Цзюнь розкритикував запропонований США текст через те, що в ньому не було чітко заявлено про опозицію до запланованої військової операції Ізраїлю в Рафаху, яка, за його словами, може призвести до серйозних наслідків. Він сказав, що Пекін також підтримує альтернативний проєкт.

Президент Франції Еммануель Макрон у п'ятницю заявив, що його країна працюватиме з Йорданією та Об'єднаними Арабськими Еміратами, щоб переконати Росію і Китай підтримати ще одну альтернативну резолюцію в ООН щодо припинення вогню в Газі.

У лютому США блокували ініціативу Алжиру з вимогою негайного гуманітарного припинення вогню у секторі Газа між Ізраїлем та ХАМАС.

Перші ластівки, що свідчать про зростаюче роздратування західної спільноти політикою ізраїльського уряду, вже збираються у зграю. Повідомлення про голодні смерті дітей у Секторі Гази й інформація про те, що ізраїльська армія перешкоджає постачанню гуманітарної допомоги, змусили навіть США погрожувати зупинити постачання зброї до Ізраїлю.
«У світі змінюється позиція щодо Ізраїлю. Хто й чому тисне на Нетаньягу?» — про це розповідає експерт Центру близькосхідних досліджень AMES Ігор Семиволос.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі