Після призупинення участі Росії у договорі з США про стратегічні наступальні озброєння, у РФ заговорили про можливий «відступ» від мораторію на розміщення наземних ракет середньої та малої дальності. Відповідну заяву в інтерв’ю пропагандистському агентству ТАСС зробив директор департамента з питань нерозповсюдження й контролю над озброєннями МЗС РФ Владімір Єрмаков.
Російський дипломат виказав побоювання щодо характеристик швидкості та дальності ракет виробництва США, появу яких у Азійсько-Тихоокеанському регіоні (АТР) включно із Японією очікує РФ.
«Від конкретних параметрів їхньої далекобійності буде принципово залежати готовність Росії продовжувати дотримуватися одностороннього мораторію на розміщення в тих чи інших регіонах наземних ракет середньої та меншої дальності. Але вже зараз можна з упевненістю говорити про те, що дестабілізуючі військові програми США та їхніх союзників роблять наш мораторій дедалі тендітнішим – стосовно як до АТР, так і до Європи», – заявив Єрмаков.
Сполучені Штати вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності у 2019 році – після того, як Росія не знищила нову ракету 9М729, створення якої суперечило цьому двосторонньому Договору.
Після заяви президента РФ Владіміра Путіна про призупинення участі у договорі про стратегічні наступальні озброєння, Reuters назвало це початком світової гонки озброєнь.
Про те, що таке Договір про стратегічні наступальні озброєння, від якого відійшла РФ, читайте у статті «Путін призупинив участь у договорі СНО: що це за угода і що вона передбачає?» на ZN.UA.