Росія остерігається болісних наслідків санкцій Заходу — The Washington Post

Поділитися
Фінансові резерви РФ великі, але вони будуть швидко вичерпані.

«Маневри» президента Росії Владіміра Путіна навколо України продовжуються, а його головні помічники висловили припущення про можливість застосування дипломатії та деескалації ситуації, навіть попри те, що російські війська залишаються готовими до потенційного вторгнення в Україну. Чи нападе Путін? Очільник Кремля любить, щоб світ здогадувався про його наміри. Представники адміністрації президента США Джо Байдена, знаючи, що не можуть читати думки Путіна, продовжують готуватися до обох варіантів розвитку подій — вторгнення та раунду дипломатії, пише The Washington Post.

Заяви РФ про те, що «дипломатія не вичерпана» могли б змінити розвиток ситуації. Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров сказав Путіну, що дипломатичні можливості «далеко не вичерпані», і рекомендував «продовжувати та активізувати їх». А міністр оборони Сєргєй Шойгу заявив, що незабаром припиняться деякі з «військових навчань».

Тим часом бойовики на Донбасі заявляють, що ситуація «нестабільна» і українські «професійні диверсанти готуються до нападу». Це виглядає як версія приводу для війни, який намагається отримати Росія.

Путін, схоже, переконаний, що така «психологічна війна», що постійно загострюється, допомагає Росії. Але в Білому домі вважають, що подібна тактика може мати зворотний ефект у двох аспектах: деякі російські чиновники ставлять під сумнів «ефективність» стратегії Путіна, а західні країни, невдоволені агресією Росії, об’єднуються навколо альянсу НАТО, який виглядав виснаженим ще два роки тому.

Адміністрація Байдена може бути занадто оптимістично налаштована щодо кризи. Але чиновники вважають, що погрози Путіна змусили союзників США в Європі та Азії визнати важливість лідерства та військової могутності Америки, стимулюючи партнерство за кордоном, яке адміністрація колишнього президента Дональда Трампа послабила. Чиновники розглядають дії Путіна як тривожний дзвінок для Заходу.

Для адміністрації Байдена основною загадкою кризи навколо України є те, що можна назвати «фактором Путіна». Цього року російському лідеру виповнюється 70 років. Він має військову силу, щоб залишити після себе у спадщину відродження частини старого Радянського Союзу.

Але Путін останнім часом працює в такій ізоляції, що іноземних відвідувачів іноді навіть не пускають до нього. Американські чиновники вважають, що деякі радники Путіна відчувають небезпечні наслідки санкцій, але вони не можуть донести це повідомлення до очільника Кремля. Санкції, які може запровадити Захід у разі нападу на Україну, ускладнили б Росії можливість продавати свою енергію за кордон або купувати технології, необхідні для підтримки оборонної промисловості, не кажучи вже про інші сфери економіки.

Фінансові резерви РФ великі, але вони будуть швидко вичерпані, оскільки країна намагатиметься підтримати свою валюту. Американські офіційні особи вважають, що під санкціями Росія не матиме ресурсів, а Китай, її єдиний великий союзник, не зможе це компенсувати.

Президент Байден шукав підхід до Путіна, який би дозволив Кремлю відступити. За деякими повідомленнями, під час нещодавньої телефонної розмови з очільником Кремля Байден протиставив заявам Путіна про «гарантії безпеки» способи, якими Америка готова обговорювати спільну стабільність для Європи.

На наполягання Путіна про те, що Сполучені Штати ігнорують «червоні лінії» Росії, Байден запропонував діалог. Президенти говорили про потенційні наступні зустрічі, але реального каналу для обговорення поки не відкрито.

Ключова вимога Путіна гарантії з боку НАТО, що Україна ніколи не стане членом альянсу, залишається в глухому куті. Заява посла України в Лондоні про те, що Київ може відмовитися від свого курсу до членства в НАТО, була швидко нівельована урядом українського президента Володимира Зеленського.

Можливо, курс Путіна на Київ вже визначений. Важко уявити, що за останній рік він двічі стягував військові сили до кордону України, щоб просто відступити. Тільки Путін знає, що він робитиме далі в кризі, яку сам і створив. Але навіть він не може відповісти на класичне запитання: чим все це закінчиться, резюмує видання.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що у разі вторгнення російських військ в Україну США запровадять проти РФ санкції, які "знищать російську економіку", а президент США Джо Байден повідомив, що проти Росії будуть введені обмеження, яких "президент РФ Володимир Путін раніше ніколи не бачив". Наприклад, після нового наступу РФ на нашу державу російські банки не зможуть проводити операції з доларом.

Попри широке застосування економічних санкцій і визнання їхнього негативного впливу, економічні оцінки їхніх наслідків у цілому та для економіки РФ залишаються досить суперечливими. Про це читайте у тексті Ігоря Бураковського "Санкції проти РФ. Як почувається російська економіка".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі