Росія буде продовжувати випробовувати США — FT

Поділитися
Росія буде продовжувати випробовувати США — FT © скриншот видео
Байден спробував встановити червоні лінії, але Москва не поспішає змінювати свою політику.

Червоні лінії та зовнішня політика США щодо Кремля мають заплутане минуле. Американський президент Джо Байден намагався продемонструвати свій погляд на відносини з Росією та окреслити чергові червоні лінії під час саміту з очільником Кремля Володимиром Путіним, щоб приборкати кібервійну. Байден та Путін домовилися про спільні консультації, які будуть стосуватися кібербезпеки, пише Financial Times.

«Критична інфраструктура не може бути об’єктом для кібернападів, крапка», - сказав Байден.

До «заборонених зон» входять такі сектори, як енергетика, охорона здоров'я, ІТ та комерційні об'єкти - які вже були жертвами російських хакерів після виборів 2020 року. Також до «заборонених зон» належать транспорт, фінансові послуги та комунікації.

Список не був несподіванкою: Агентство з питань кібербезпеки та безпеки інфраструктури США вже попереджає, що активи, системи та мережі цих секторів життєво важливі, тому «втрата їх працездатності чи знищення матиме критичний вплив на безпеку країни».

Ключовий момент полягає в тому, як Байден «подав пряме попередження» Путіну, вважає Джеймс Льюїс із Центру стратегічних та міжнародних досліджень.

«Знати те, що десь в Інтернеті є список заборонених зон і конкретні слова президента США - це різні речі», - сказав Льюїс.

Зараз мета полягає в тому, щоб обидві сторони дійшли згоди у цьому питанні. Але наступна проблема в тому, що саме буде робити Байден, якщо Росія порушить його червоні лінії.

Президент США пом’якшив притягнення Росії до відповідальності за кіберзлочини навіть попри те, що він вважає Кремль відповідальним за підтримку хакерів, націлених на американські активи.

При цьому, адміністрація Байдена повідомляє, що її реакція стане жорсткішою. Вона вже запровадила санкції після атаки Solarwinds, яку США приписують російській розвідці. Америка також може здійснити власні кібератаки у відповідь.

«Ми також почнемо відповідати кібератаками, якщо вони будуть порушувати встановлені правила. Він знає про це», -  сказав Байден, вказуючи на Путіна.

Колишній працівник Міністерства оборони Квентін Ходжсон вважає, що США стали більш відкритими щодо своїх наступальних кіберможливостей.

«Це те, про що Сполучені Штати ще 10 років тому навіть не згадували б публічно», - каже він.

Льюїс заявив, що Вашингтон потенційно може «переслідувати комп'ютерну інфраструктуру», яку використовують хакери в Росії та Європі.

«Я думаю, що США шукають правильні цілі для удару проти Росії», - додає Ходжсон.

Байден також закликав НАТО до дії. Члени трансатлантичного альянсу заявили минулого тижня, що кібератака на одного союзника може вважатися нападом на всіх членів НАТО.

«Члени альянсу визнають, що вплив зловмисної кібердіяльності за певних обставин може розглядатися як збройний напад», - йдеться у заяві НАТО, відзначаючи, що кіберзагрози «стають дедалі більшими».

Це важливо, оскільки метою Росії є уникнення прямого військового протистояння із США, сказав Льюїс. Якою б агресивною не була Москва, США вважають, що Росія структурувала свою політику так, що її дії не відповідають реальній війні.

Фіона Хілл, яка була серед експертів, що консультували Байдена напередодні саміту, заявила, що Москва буде і надалі перевіряти рішучість США.

«Не зважайте на червоні лінії та список заборонених зон. Кремль знайде інший спосіб тестувати Америку. Москва, ймовірно, і надалі буде порушувати червоні лінії Байдена», - вважає Хілл.

«Росія ніколи не змінить свою поведінку, якщо не змінить власні цілі», - сказала вона.

Байден спробував закликати Росію переглянути свою зовнішню політику. Під час свого європейського туру президент США сказав, що Москва ризикує потрапити в залежність від Китаю. Але навряд чи Путін в це вірить, резюмує видання.

15 квітня США ввели санкції проти РФ за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату "нагородних" бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових.

14 грудня хакери атакували мережі декількох державних структур США. Пробні атаки могли початися ще навесні, але через пандемію коронавірусу залишались непоміченими.

Reuters писало, що зломщики отримали доступ до внутрішніх комунікацій Міністерства внутрішньої безпеки, даних Міністерства фінансів і Національного управління з телекомунікацій та інформації. Дані Нацуправління з ядерної безпеки не постраждали.

Кібератака була націлена на IT-компанію SolarWinds з Остіна, штат Техас.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі