РФ хоче зробити Україну частиною великої російської орбіти, але на виході виходить протилежне — Волкер

Поділитися
РФ хоче зробити Україну частиною великої російської орбіти, але на виході виходить протилежне — Волкер © Громадське радіо
Уряд України зараз більш скептичний щодо РФ, більш націоналістичний і прозахідний, ніж будь-коли, вважає він.

У Росії хочуть зберегти вплив над Україною в контексті ідеології "великої слов'янської сім'ї" і зробити Київ частиною великої російської орбіти. Про це заявив американський дипломат і спецпредставник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер в інтерв'ю російській радіостанції "Ехо Москви", опублікованому в п'ятницю, 29 грудня.

"Я думаю, що Росія хоче, щоб Україна була частиною великої російської орбіти, частиною великої слов'янської родини, мала добрі відносини з Росією і уряд, дружній Росії. Але за іронією, на виході виходить рівно протилежне. Уряд України зараз більш скептичний щодо Росії, більш націоналістичний і прозахідний, ніж будь-коли", – підкреслив Волкер.

За його словами, він має великі надії щодо України і хотів би побачити мир в нашій країні вже в 2018 році.

Читайте також: Адміністрація Обами блокувала постачання летальної зброї до України – Волкер

"І це вимагає від Росії відведення військ, озброєння і будь-якої підтримки з Донбасу. Але для цього потрібні гарантії безпеки. Потрібен час і безпечний простір, щоб можна було виконати вимоги Мінських угод: провести місцеві вибори, провести виборчу кампанію, в кінці кінців, щоб Верховна Рада почала процес амністії, щоб спеціальний статус регіонів, за який Рада вже проголосувала, був приведений у виконання після виборів. Для всього цього і потрібні миротворчі сили на Донеччині", – додав він.

Як повідомлялося раніше, Курт Волкер висловив думку про те, що резолюція ООН щодо введення миротворців в Донбас може бути готова до кінця року. 1 грудня стало відомо, що план Волкера стосовно введення миротворців вже узгоджено українською, німецькою та французькою сторонами.

Волкер також повідомив про те, що Вашингтон запропонував Києву не вносити конкуруючу резолюцію щодо миротворців ООН в Донбасі у відповідь на російську ініціативу та спробувати досягти домовленості.

Детальніше про розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі