План спецпредставника США з питань України Курта Волкера щодо введення миротворців ООН у Донбас вже погоджений з українською, німецькою та французькою сторонами, повідомив заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю "РБК-Україна".
"Це погоджений з українською, німецькою та французькою сторонами документ, який містить орієнтири щодо концепції розміщення міжнародної миротворчої місії на окупованій частині Донбасу. Він (Волкер, - ред.) представив цей план від імені України, Франції, Німеччини і США, і ми й далі будемо продовжувати працювати в цьому напрямку", - зазначив Єлісєєв.
Заступник глави АП також додав, що ключовим моментом місії є розміщення її на всій території окупованого Донбасу, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону. Також виключається участь Росії у складі цієї миротворчої місії.
Напередодні, під час візиту до Вашингтону міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив про те, що представники Німеччини і США досягли консенсусу щодо розміщення миротворчої місії ООН у Донбасі.
Нагадаємо, що Курт Волкер і Владислав Сурков зустрілися в Белграді 13 листопада. На зустрічі американська сторона представила власні пропозиції щодо проекту резолюції Радбезу ООН щодо розміщення місії в Донбасі. Як повідомив пізніше Сурков, вони включають 29 абзаців. За словами помічника президента РФ, три з них російська делегація "визнала прийнятними".
Раніше голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Україна, США, Німеччина і Франція вже практично розробили спільний проект резолюції ООН щодо миротворців в Донбасі.
Як повідомлялося раніше, Курт Волкер висловив думку про те, що резолюція ООН щодо введення миротворців в Донбас може бути готова до кінця року.
Волкер також повідомив про те, що Вашингтон запропонував Києву не вносити конкуруючу резолюцію щодо миротворців ООН в Донбасі у відповідь на російську ініціативу та спробувати досягти домовленості.
Детальніше про розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна"