Адміністрація Обами блокувала постачання летальної зброї до України – Волкер

Поділитися
Адміністрація Обами блокувала постачання летальної зброї до України – Волкер Волкер розкритикував позицію попередньої адміністрації щодо військової допомоги Україну © Сайт президента России
Зняття обмежень зрівняло Україну з іншими державами, з якими США співпрацюють в оборонній сфері.

Адміністрація 44-го президента США Барака Обами фактично заблокувала поставки летальних озброєнь до України. А рішення чинного президента Дональда Трампа фактично зняло це обмеження, повідомив спецпредсавитель Державного департаменту США по Україні Курт Волкер.

"Президент Обама свого часу наклав обмеження на надання допомоги Україні з боку США", - заявив американський дипломат в інтерв'ю російській радіостанції "Эхо Москвы", опублікованому в п'ятницю, 29 грудня.

За його словами, зняття цих обмежень зрівняло Україну з іншими державами, з якими США співпрацюють в оборонній сфері.

Волкер зазначив, що він особисто підтримує надання Україні права купувати різні види американської зброї та військової техніки.

"Я завжди стояв на позиції про те, що будь-яка країна має право на самозахист.... Ми маємо справу з ситуацією, коли Україна бореться..., щоб захистити свою територію і своє населення. Вони досить вміло це роблять, у них є своє оборонне виробництво, але при цьому... є й нестача озброєння... Думаю, що для України доцільно як хотіти захистити самих себе, так і шукати допомоги ззовні", - пояснив спецпредставник Держдепартаменту.

Як повідомлялося, 21 грудня Дональд Трамп санкціонував постачання до України партії снайперських гвинтівок M107A1, боєприпасів до них і супутнього обладнання на суму 41,5 млн доларів.

Незабаром телеканал ABC з посиланням на власні джерела у Держдепі повідомило про те, що президент США Дональд Трамп планує заявити про санкціонування продажу партії протитанкових озброєнь Україні. Якщо президент схвалить план, він буде винесений на розгляд Конгресу.

План передбачає постачання в Україну 35 пускових установок і 210 протитанкових ракет. У партії можуть бути включені також протитанкові ракетні комплекси Javelin.

Конгрес США санкціонував такий продаж ще у 2014 році, прийнявши закон про підтримку свободи України, але адміністрація президента Барака Обами не наважувалася на цей крок.

Раніше Палата Представників Конгресу США підтримала проект оборонного бюджету США на 2018 рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги, а також дозволяє надання летальних оборонних озброєнь Україні.

Як писав у своїй статті для DT.UA журналіст Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.

Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі