Результат референдуму в Італії став ще одним шоком для Європи – Die Welt

Поділитися
Результат референдуму в Італії став ще одним шоком для Європи – Die Welt Після Ренці Італія може вийти з єврозони © Facebook/Matteo Renzi
На референдумі італійці відмовилися від Маттео Ренці і відкинули кращий шанс на краще майбутнє.

Це третій серйозний шок для Європи за останні півроку. Після Brexit і обрання нового президента США Дональда Трампа – тепер повалення італійського прем'єра Маттео Ренці, пише оглядач Клаус Гайгер на сторінках німецької газети Die Welt.

Поразка Ренці можна також розцінювати як "третє велике народне повстання проти політичного істеблішменту" і як третій удар по європейській ідеї – ідеї західної демократії.

Італійське суспільство розділене на три приблизно рівні частини. Це - проєвропейськи налаштовані прихильники Демократичної партії Ренці, електорат правих партій ("Вперед, Італія" і "Ліга Півночі") і прилучилися до популістського Руху п'яти зірок" противники еліти.

У минулому Ренці, як борець з політичним істеблішментом, обіцяв італійцям "покінчити" з політичної кастою в Італії. Італійці, відмовившись від Ренці, повернулися в бік тих сил, які вже обіцяють "покінчити" з прем'єром, тобто, до "Руху п'яти зірок". При цьому, ця партія дуже непередбачувана, і що станеться в разі її приходу до влади, невідомо, підкреслює оглядач видання. Автор також не виключає, що можливий вихід з єврозони.

Читайте також: Єврогрупа не бачить потреби рятувати євро після референдуму в Італії – FT

Видання Washington Post у понеділок, 5 грудня, пише, що європейський політичний істеблішмент зазнав нову поразку, намагаючись стримати наступ популістських рухів, які виступають проти еліт. Підкреслюється, що проти Ренці виступила партія "Рух п'яти зірок", яка вела натхненну кампанію проти реформ, об'єднавшись з силами, які не зовсім поділяють її погляди. Проте серед її союзників були навіть деякі члени "Демократичної партії", яку очолює сам Ренці. Багато політиків, які представляють істеблішмент, також сумнівалися, чи справді мають сенс реформи в той час, коли країна спостерігає слабке економічне зростання і великий наплив іммігрантів з Африки. Дехто каже, що зміни, які пропонував Ренці, були погано прописані. Зменшення парламентського контролю над роботою прем'єра може розв'язати руки популістам, якщо їм коли-небудь вдасться перемогти, йдеться в статті.

Нагадаємо, в неділю, 4 грудня, в Італії відбувся референдум щодо внесення змін до Конституції. Згідно з даними екзит-полів, від 54 до 58% виборців проголосували "проти" конституційної реформи, тоді як "за" висловилися від 42% до 46%. Явка на референдумі перевищила 68%. Після оголошення результатів прем'єр-міністр Маттео Ренці оголосив про свою відставку. Видання Financial Times писало, що після відставки Ренці італійська політика увійде в період невизначеності. Вірогідно, що президент Маттарелла спробує вмовити когось з чиновників очолити уряд, щоб заспокоїти ринки якомога швидше. Такий вибір може впасти на міністра фінансів П'єра Карло Падоана чи голову Сенату П'єтро Грассо. Однак, такому рішенню президента будуть сильно опиратися лідери популістських партій, таких як "Рух п'яти зірок" і "Північна ліга", які найбільш агресивно агітували голосувати проти реформ, які пропонував Ренці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі