Президент РФ Владімір Путін на зустрічі з французьким колегою Еммануелем Макроном більшу частину під час п'ятигодинних переговорів говорив про образи, які були завдані Росії з моменту закінчення холодної війни, повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела в оточенні французького президента.
Зазначається, що Макрона вразило, наскільки Путін змінився з моменту їхньої останньої зустрічі. Вона була три роки тому.
"Путін представив Макрону п'ять годин історичного ревізіонізму", - сказало одне з джерел Reuters. Це ж джерело відзначило, що Путін звинувачував Захід у порушенні даних у 1997 році зобов'язань щодо нерозширення НАТО та невключення до Альянсу колишніх радянських республік.
"Він годинами продовжував переписувати історію з 1997 року і топив співрозмовника в цих довгих монологах. Макрон продовжував повертатися до питань сьогодення”, - заявив співрозмовник агентства.
Також Путін, за даними агентства, говорив з Макроном про Євромайдан. Він продовжував запевняти колегу, що це був "державний переворот" і що США "контролюють" президента України Володимира Зеленського.
Макрон після переговорів сказав своїй команді, що Путін у 2019 році здавався “менш жорстким та менш зосередженим на історії”.
Президенти Росії та Франції Владімір Путін та Емманюель Макрон провели зустріч у Москві. Візит президента Франції Емманюеля Макрона до Москви і потім транзитом до Києва в Україні у когось викликав обурення, на когось справив гнітюче враження. У Москві Макрон сконцентрувався на промоції «позитивних» елементів двосторонніх перемовин з Путіним, що супроводжувалося відірваними від реалій заявами про європейськість Росії та її прихильність до «суверенітету та права». Це враження посилювалося відсутністю реакції навіть на найбільш ганебні пасажи кремлівського начальника на кшталт непричетності Росії до окупації Криму та порівняння Революції гідності з «кривавим переворотом» Не один раз ми почули згадки про «внутрішньо-український конфлікт» від Путіна і жодного разу про російську агресію проти України — від Макрона. У Києві ж пролунало єдине пояснення концентрації російських військ на кордоні з Україною — протистояння з НАТО. Проте ми багато почули про необхідність виконання «Мінська» — «єдиного», за Макроном, шляху до миру.
Про візити президента Франції до Москви і Києва та резони його «миротворчої місії» читайте в статті Олега Шамшура «Що Макрон привіз Україні від Путіна».