Президент Франції Еммануель Макрон відмовився від прохання Кремля пройти російський тест COVID-19, коли він прибув на зустріч із президентом Володимиром Путіним цього тижня, щоб запобігти потраплянню його ДНК до рук Росії, повідомляє Reuters з посиланням на два джерела з оточення Макрона.
Саме через це глава французької держави тримався на великій відстані від російського президента під час переговорів щодо ескалації ситуації на кордоні Росії та України.
Спостерігачів вразили знімки Макрона та Путіна, які сиділи на протилежних кінцях столу завдовжки 4 метри під час переговорів у понеділок, і деякі дипломати та інші припустили, що Путін, можливо, хоче надіслати дипломатичний сигнал.
Але два джерела, поінформовані про протокол здоров'я французького президента, повідомили Reuters, що Макрону було надано вибір: або погодитися на тест ПЛР, проведений російською владою, і отримати дозвіл на зближення з Путіним, або відмовитися і дотримуватися суворішої соціальної дистанції.
"Ми чудово знали, що означає відсутність рукостискання та довгий стіл. Але ми не могли погодитися з тим, що вони отримають у свої руки ДНК президента", - сказало одне із джерел.
Друге джерело з оточення Макрона підтвердило, що Макрон відмовився від проходження російського тесту ПЛР. За словами джерела, натомість Макрон здав французький тест ПЛР перед від'їздом та тест на антиген, зроблений його особистим лікарем після приїзду до Росії.
"Росіяни сказали нам, що Путіна потрібно тримати у суворому медичному міхурі", - сказало друге джерело.
У четвер, через три дні після зустрічі Макрона та Путіна у світській обстановці, російський президент прийняв президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва. Обидва чоловіки потиснули один одному руки і сіли поряд, розділені лише невеликим журнальним столиком.
Після повідомлення Reuters у Кремлі також підтвердили, що Путін і Макрон сиділи на великій відстані саме тому, що французький президент відмовився складати ПЛР-тест у Росії.
Макрон зустрівся з Путіним у Москві 7 лютого, а 8 лютого прибув до Києва на переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Про "миротворчу місію" президента Франції читайте у статті Олега Шамшура "Що Макрон привіз Україні від Путіна".