Великі ризики: чому припинення допомоги Україні може стати найбільшою зовнішньополітичною помилкою США — Bloomberg

Поділитися
Великі ризики: чому припинення допомоги Україні може стати найбільшою зовнішньополітичною помилкою США — Bloomberg © EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Якщо США перестануть підтримувати Україну, ніхто інший не зможе заповнити цю прогалину.

Якщо історики назвуть найбільші зовнішньополітичні прорахунки Америки, ми почуємо перелік невдалих втручань — В'єтнам, Ірак, Афганістан та інші війни, які пішли шкереберть. Але деякі з найбільших невдач Америки були скоріше помилками бездіяльності, ніж умисними діями.

Сенат нещодавно схвалив нову порцію допомоги Україні, але вона стикається з великими труднощами в Палаті представників, очолюваній республіканцями. Якщо Вашингтон не надасть допомогу, яка дозволить українським військам продовжувати боротьбу, наслідки будуть серйозними й глобальними, і це підірве політику США на довгі роки, повідомляє Bloomberg.

Якщо США перестануть підтримувати Україну, ніхто інший не зможе заповнити цю прогалину. Європа може надати (і вже надала) щедру фінансову допомогу, але вона не може надати військову техніку, якої відчайдушно потребує Україна. Таким чином, наслідки припинення допомоги почнуть швидко накопичуватися.

Українські війська були змушені відійти з Авдіївки через серйозний дефіцит артилерійського озброєння. За кілька місяців, або й раніше, Україна, яка страждає від нестачі снарядів, буде змушена приймати болісні рішення про те, як розгортати свої військові ресурси, що зменшуються.

Деякі аналітики вважають, що поразка магічним чином посилить США. Насправді ж, поразка України призведе до згубних, широкомасштабних наслідків.

Такий результат став би жахливим сигналом для всіх країн світу про рішучість і силу Америки по відношенню до її авторитарних супротивників. Це підірвало б стимул до покращення американської оборонно-промислової бази, враховуючи, що фінансування України здебільшого використовується для розширення виробництва озброєнь у США.

США наразі запобігають цим сумним наслідкам ціною лише від 5% до 6% свого річного оборонного бюджету і без участі жодного американського солдата в бойових діях. Тому такий відступ став би однією з найбільших невимушених помилок в історії зовнішньої політики Сполучених Штатів.

"У 1920-1930-х роках США відмовилися від використання своєї сили для стабілізації крихкої системи, що склалася після Першої світової війни, і тим самим сприяли розв'язанню Другої світової війни. Наприкінці 1990-х років США відмовилися від більш агресивного застосування сили проти Аль-Каїди — помилка, яка призвела до терактів 11 вересня і всіх подальших страждань", — пояснює видання Bloomberg.

Або розглянемо історію політики США щодо самої України. Після того, як президент Росії Владімір Путін захопив Крим і вторгся на Східну Україну в 2014 році, президент Барак Обама стримав летальну військову допомогу, побоюючись погіршити цей конфлікт. Але таким чином він допоміг переконати Путіна, що він може поділити на частини сусідню країну, не заплативши за це великої ціни.

Можливо, зрозуміло, що період, коли домінували незадовільні військові інтервенції США на Близькому Сході, створив середовище в якому помилки дій нескінченно фіксуються, тоді як помилки бездіяльності залишаються порівняно непоміченими. Якщо коли-небудь і був час для зміни такого мислення, то це зараз, коли Вашингтон наближається до одного з найбільш доленосних зовнішньополітичних рішень за останні десятиліття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі