Цього тижня буде друга річниця вторгнення Росії в Україну. З 24 лютого 2022 року понад шість мільйонів українців покинули свою країну, і понад 270 тисяч з них легально мігрували до Америки.
Судячи з того, що зараз відбувається у Вашингтоні, ця міграція була лише прелюдією до того, що буде далі. Це тому, що минулого тижня нинішній спікер Палати представників Майк Джонсон не зміг розглянути законопроєкт про допомогу Україні у Палаті представників і замість цього оголосив перерву в роботі палати до 28 лютого. Таке рішення стало новим визначальним моментом у провалі американського лідерства, зазначає видання Forbes.
"Щойно Палата представників повернеться до роботи, бюджетний тиск і терміни стануть пріоритетом, оскільки законодавці намагатимуться вкластися у березневий дедлайн. Це витіснить тему України з порядку денного Конгресу, яка врешті-решт зникне з поля зору", — повідомляє Forbes.
Деякі спостерігачі вважають, що саме цього від самого початку прагнули колишній президент Дональд Трамп і Майк Джонсон, спікер Палати представників. Попри палкі заяви президента Байдена про підтримку України та запевнення віце-президентки Гарріс в Мюнхені, Палата представників гальмує процес (ред. — виділення грошей Україні).
Деякі американські лідери, зокрема республіканці з партії "Зробимо Америку знову великою" (MAGA), вважають, що, хоча війна і шкодить Україні, ця країна знаходиться далеко від американських берегів, і США мають більш нагальні пріоритети вдома, на південному кордоні. Дійсно, нещодавні опитування показують, що майже половина американців вважають, що США вже витрачають занадто багато на Україну. І це при тому, що 90% цих грошей витрачаються в самій Америці. Зрештою, на їхню думку, НАТО і Європа все ще допомагають, як і повинні.
Паралель з нинішнім керівництвом Путіна в Росії, його діями в Сирії, вторгненням в Молдову і Грузію, захопленням Криму, 10-річною війною на Донбасі й вторгненням на решту території України в останні два роки пояснює, чому залишати Україну наодинці з російським наступом в цей час — це жахлива помилка. Понад 50 мільйонів людей загинули в результаті Другої світової війни. Що чекає на нас у нинішньому сценарії?
Розвиток подій в Європі надто передбачуваний. Якщо Путін захопить усю Україну, він нападе на країни Балтії — нібито щоб захистити російські меншини, а потім на Польщу. І він про це вже говорив, стверджує видання.
"Враховуючи, що шість мільйонів людей покинули Україну, а вісім мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами з початку вторгнення, достовірні оцінки показують, що в разі перемоги Путіна понад 20 мільйонів українців втечуть на захід", — пише Forbes.
Видання Politico підрахувало вартість посилення європейської безпеки, припускаючи, що повернення до рівня витрат ВВП часів холодної війни для кожної країни ЄС означатиме додаткові 410 мільярдів євро на рік. Іншими словами, нова довгострокова холодна війна з Росією, в яку будуть втягнуті США, може коштувати 4 трильйони доларів або більше протягом десяти років.
Як вважають дослідники з Браунського університету, 20 років бойових дій в Афганістані, Іраку та Сирії викачали з американської скарбниці 8 трильйонів доларів. Також вони з'ясували, що перемога Росії над Україною легко наблизиться або перевищить 8 трильйонів доларів для США протягом наступних 20 років. При цьому не забуваймо, що тирани в Китаї, Північній Кореї, Ірані та інших країнах будуть підбадьорені невдалим лідерством Америки й чинитимуть тиск, який також забиратиме американські ресурси, поки ми будемо боротися за захист країн і людей, які зазнають нападу.
"Незважаючи на те, що думають республіканці MAGA, переобрання Дональда Трампа президентом не вирішить усіх цих проблем. Ми ось-ось зануримося в темряву автократії під керівництвом Дональда Трампа в Америці й Владіміра Путіна в Росії", — стверджує Forbes.
Наразі в Конгресі є двопартійні зусилля, спрямовані на те, щоб відновити нову пропозицію щодо зовнішньої допомоги Україні та безпеки кордонів. Але поки Трамп і Джонсон будуть тиснути на гальма, здається, мало що з цього вийде.