Деяка зброя від США таки надходить в Україну завдяки попереднім контрактам – Пентагон

Поділитися
Деяка зброя від США таки надходить в Україну завдяки попереднім контрактам – Пентагон © Raytheon
Для нових пакетів допомоги потрібна підтримка конгресменів.

В Україну продовжують поставляти деяку військову техніку та боєприпаси зі США навіть попри відсутність рішення про виділення додаткового фінансування від Конгресу. Це відбувається за рахунок угод, які уклали раніше.

Такою є відповідь Міністерства оборони США на запит «Голосу Америки».

За інформацією Пентагону, в Україну йдуть поставки артилерійських снарядів, ракет для систем залпового вогню HIMARS, засобів протиповітряної оборони та низка іншого військового обладнання. Однак для нових пакетів військової допомоги необхідно, щоб конгресмени виділили гроші.

Останній пакет озброєнь для України анонсували 27 грудня минулого року. Утім Пентагон може виконати певні попередні зобов’язання перед Києвом завдяки вже існуючим контрактам за програмою USAI.

На відміну від програми президентських повноважень (PDA), котра дозволяє США швидко постачати зброю в Україну безпосередньо з власних складів, USAI передбачає замовлення обладнання у виробників. Проте усе фінансування для неї вже вичерпали і грошей на нові закупівлі немає.

За словами речника Міністерства оборони США Джеффа Юргенсена, кожен контракт USAI має певний період виконання, терміни виробництва та доставки.

«У багатьох випадках − наприклад, з 155-мм боєприпасами, системами ППО NASAMS, ПТРК Javelin та Stinger, ракетами GMLRS для HIMARS, низкою БПЛА та засобами протидії дронам − виробництво та постачання цього в Україну, а також поповнення запасів США продовжується згідно з умовами цих контрактів», − уточнив посадовець.

Нагадаємо, Сенат, контрольований демократами, ухвалив пакет військової допомоги Україні, Ізраїлю та іншим союзникам на суму 95,34 млрд доларів незадовго до світанку 13 лютого, однак спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон заявив, що палата не поспішатиме з розглядом сенатського законопроекту.

Прихильники України з обох партій закликали Джонсона діяти швидко щодо подальшої допомоги Україні, посилаючись на нагальну потребу Києва в боєприпасах та інших матеріальних засобах.

Однак Палата представників США пішла на канікули, так і не розглянувши законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі