Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що не варто називати "перемогою Володимира Путіна" те, що нідерландці сказали "ні" українсько-європейській угоді.
"Це абсолютно внутрішня справа Нідерландів. Але результати демонструють ставлення громадян Нідерландів до певного документа: значить у них є питання, є недовіра. Вони сигналізують про свою недовіру", - цитує Пєскова Der Spiegel.
Обережна радість Росії цілком зрозуміла. Впродовж останніх двох років Москва робила гучні заяви про скасування санкцій на основі так званих "сигналів" з Угорщини і Греції. А потім усі країни-члени ЄС без вагань одностайно продовжували їхню дію. Але результати референдуму в Нідерландах – все одно на руку Росії.
"Якщо Брюссель дійсно зупинить асоціацію між ЄС і Україною, тоді Москва здобути одну зі своїх найважливіших зовнішньополітичних цілей – заблокує інтеграцію України на Захід. Але Кремль виграє навіть у тому випадку, якщо Євросоюз продовжить зближення з Києвом. Щойно ЄС почне критикувати ситуацію з демократією в Росії, Путін і Пєсков одразу ж вкажуть, що Європа і сама не далеко пішла у питанні поваги до думки народу", - йдеться в статті.
В свою чергу, Голова Європарламенту заявив, що шкодує про підсумки референдуму в Нідерландах. За словами політика, аргументи противників ратифікації стосувалися найрізноманітніших речей, "але тільки не сутності питання - а саме угоди про асоціацію ЄС з Україною".
Раніше кацлер ФРН Ангела Меркель заявила, відмова жителів Нідерландів підтримати на референдумі ратифікацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною не стане непереборною проблемою для інститутів Євросоюзу.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив, що референдум в Нідерландах не вплине на практичне застосування асоціації Україна-ЄС. Він додав, що зараз влада Нідерландів і політики будуть радитися, як далі діяти. Також президент Петро Порошенко теж заявив, що підсумки референдуму в Нідерландах не є перешкодою на шляху України в Європу. При цьому він нагалав, що голосування в королівстві має "виключно консультативний характер".