"Хочу підкреслити, що цей референдум у відповідності з Конституцією і законодавством Нідерландів, має виключно консультативний характер. Тепер слово за урядом, парламентом, за політиками Голандії. Впевнений, що стратегічно, це подія не є перешкодою на шляху України до Європи", - заявив президент у своєму коментарі з приводу попередніх результатів референдуму в Нідерландах.
Президент зазначив, що, не дивлячись на це, Україна буде рухатися шляхом євроінтеграції. "Хочу відповідально заявити, що, не дивлячись на це, Україна продовжить впроваджувати в життя Угоду про асоціацію, забезпечить створення поглибленої та всеохоплюючої ЗВТ з ЄС, оскільки це шлях до модернізації української держави, зміцнення її незалежності. Ми не звернемо зі шляху євроінтеграції. Україну, як і свободу не зупинити", - заявив президент.
Згідно з оновленими даними екзит-полу, ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС підтримали 38,1% голландців, які проголосували на референдумі 6 квітня. Відповідно, кількість противників асоціації скоротилося до 61%, повідомляє голландське видання NOS.
Нідерланди стали єдиною країною ЄС, яка ще не завершила ратифікаційний процес. Документ був ратифікований двома палатами голландського парламенту. Однак за законом, який вступив в силу в країні 1 липня минулого року, практично будь-який проголосований парламентом документ може бути винесений на референдум, якщо буде зібрано 300 тисяч підписів. Ці голоси були зібрані групою євроскептиків Geen Peil. Референдум є консультативним, і влада зможе сама прийняти рішення, враховувати його результати.
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, його результати призведуть до наслідків.
Детальніше про політичні відносини Нідерландів та України, а також позицію Амстердама щодо антиросійських санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".