Міністри країн ЄС після тривалої дискусії не змогли домовитися про розподіл 120 тисяч біженців з країн Близького Сходу і Північної Африки, йдеться у висновках Ради ЄС.
При цьому зазначається, що міністри сподіваються досягти згоди на засіданні міністрів юстиції та внутрішніх справ з даного питання 8-9 жовтня.
"Рада погодилась з принципом необхідності розподілити додатково 120 тисяч біженців. Всі держави-члени підтверджують свою волю в цьому брати участь", - йдеться в документі.
Як повідомляє Euractiv, заблокували рішення країни Східної Європи, які раніше неодноразово висловлювали невдоволення політикою обов'язкового прийняття біженців у своїх країнах (Словаччина, Румунія, Чехія, Угорщина та деякі інші).
При цьому, як повідомляється, майже всім країнам ЄС вдалося домовитися про розподіл 40 тисяч біженців, які тисячами прибувають по морю в Італію і Грецію.
"Це рішення є тимчасовим і винятковим механізмом переселення (мігрантів) з Італії і Греції в інші країни-члени протягом двох років. Вона буде застосовуватися до осіб, які потребують міжнародного захисту, які прибули або прибувають на територію цих держав-членів з 15 серпня 2015 року до 16 вересня 2017 року", - констатували в Євросоюзі.
Квотний перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".