Рада ЄС у четвер прийнла рішення про продовження ще на півроку економічних санкцій щодо Росії, передає Інтерфакс-Україна.
"Рада сьогодні ухвалила рішення продовжити обмежувальні заходи, які в даний час націлені на окремі сектори російської економіки, до 31 липня 2021 року", - йдеться в комюніке ради.
10 грудня глави держав і урядів країн ЄС схвалили на зустрічі в Брюсселі чергове продовження режиму обмежувальних заходів.
Нагадаємо, на початку вересня санкції ЄС проти Росії продовжили в черговий раз. Перед цим шість країн з числа тих, що не є членами Європейського союзу, приєдналися до вирішення Євроради про продовження санкцій проти Росії за анексію Криму. Країни-кандидати Чорногорія та Албанія, країни Європейської асоціації вільної торгівлі Ісландія і Норвегія, а також Україна і Грузія приєдналися до цього рішення.
Вперше "кримські санкції" були введені в 2014 році і з тих пір щорічно продовжувалися.
29 червня поточного року Рада Євросоюзу ухвалила рішення продовжити санкції щодо конкретних секторів економіки РФ до 31 січня 2021 року.
Санкції ЄС передбачають:
- обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ з мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній;
- експортний і імпортний заборона на торгівлю зброєю;
- введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;
- обмеження доступу Росії до окремих, що мають стратегічне значення технологій та послуг, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.
Крім економічних санкцій, щодо Росії діють інші обмежувальні заходи ЄС як реакція на українську кризу: індивідуальні заходи і заходи в зв'язку з "незаконною анексією Криму і Севастополя" Вони включають:
- заборона на імпорт в ЄС товарів з Криму і Севастополя;
- інвестиції в Крим або Севастополь;
- туристичні послуги в Криму і Севастополі, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти;
- експорт певних товарів і технологій в Крим, зокрема, в сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.
Україна також оновлює свою політику санкцій щодо Росії. Цього року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба створив посаду спеціального представника з питань санкційної політики. У повноваження спецпредставника буде входити робота в двох вимірах - внутрішньому і зовнішньому. Детальніше читайте в статті Олексія Макєєва «Як підвищити ціну за агресію?».