Комітет постійних представників країн Європейського Союзу схвалила продовження економічних санкцій проти Росії за окупацію Криму ще на пів року, повідомив журналіст радіо RFE/RL ("Радіо Свобода") Рікард Йозвяк.
"Посли ЄС схвалили продовження економічних санкцій щодо Росії ще на 6 місяців", - твітнув журналіст.
EU ambassadors have approved the roll-over of the economic sanctions on #Russia for another 6 months. #Ukraine #Crimea
Наступний етап - затвердження санкцій Радою ЄС і публікація постанови в "Офіційному журналі" Євросоюзу.
10 грудня глави держав і урядів країн ЄС схвалили на зустрічі в Брюсселі чергове продовження режиму обмежувальних заходів.
Нагадаємо, на початку вересня санкції ЄС проти Росії продовжили в черговий раз. Перед цим шість країн з-поміж тих, що не є членами Європейського союзу, приєдналися до вирішення Євроради про продовження санкцій проти Росії за анексію Криму. Країни-кандидати Чорногорія та Албанія, країни Європейської асоціації вільної торгівлі Ісландія і Норвегія, а також Україна і Грузія приєдналися до цього рішення.
Вперше "кримські санкції" були запроваджені у 2014 році та відтоді щорічно продовжувалися.
29 червня поточного року Рада Євросоюзу ухвалила рішення продовжити санкції щодо конкретних секторів економіки РФ до 31 січня 2021 року.
Санкції ЄС передбачають:
- заборона на імпорт в ЄС товарів з Криму і Севастополя;
- інвестиції в Крим або Севастополь;
- туристичні послуги в Криму і Севастополі, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти;
- експорт певних товарів і технологій в Крим, зокрема, в сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.
Україна також оновлює свою списку санкцій політику щодо Росії. Цього року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба створив посаду спеціального представника з питань санкцій політики. У повноваження спецпредставника буде входити робота у двох вимірах - внутрішньому і зовнішньому. Детальніше читайте в статті Олексія Макєєва «Як підвищити ціну за агресію?».