Путін знищує те, що залишилося від демократії в Росії — The Washington Post

Поділитися
Путін знищує те, що залишилося від демократії в Росії — The Washington Post © Офіційний сайт Кремля
Режим Кремля намагається переписати історію, але він не може стерти минуле.

Спочатку була ідея пам’ятника жертвам сталінських репресій. Оскільки Радянський Союз у 1988 році переживав кардинальні зміни, з’явилися також плани створення музею, архіву та бібліотеки. Швидко сформувався масовий рух на підтримку правозахисного товариства «Меморіал». Але радянська влада чинила опір, відхиляючи заклики фізика-дисидента Андрія Сахарова офіційно «зареєструвати» товариство. Влада заявляла, що нова організація не потрібна, але Сахаров наполягав, і групу було офіційно створено в 1989 році. Товариство переросло в престижний центр документування злочинів сталінізму, а також захисту прав людини. Однак «Меморіал» був ліквідований Верховним судом Росії та режимом президента РФ Владіміра Путіна, пише The Washington Post.

Суд постановив закрити правозахисне товариство «Меморіал» на підставі «неоднократного порушення законодавство щодо іноагентів».

Нападаючи на «Меморіал», Путін намагається знищити одне з найважливіших досягнень демократичного розквіту кінця 1980-х і 1990-х років. «Меморіал» був яскравим прикладом громадянського суспільства, незалежної асоціації, створеної для того, щоб дати право голосу — і нести відповідальність за мільйони людей, які були депортовані, ув’язнені чи страчені в сталінських таборах.

Для Сахарова та інших дисидентів товариство було символом віри у те, що здорове демократичне суспільство можна побудувати лише при глибокому аналізі й розумінні минулого.

Архівна база «Меморіалу» містить понад 3 мільйони імен (частина від загальної кількості репресованих) і записи про їхні покарання.

Але таке нагадування про минуле неабияк турбує Путіна, який хоче відкинути темні спогади і замінити їх нечітким переказом радянських тріумфів, поки він намагається знищити те, що залишилося від російської демократії.

«Чому замість того, щоб пишатися своєю країною, яка перемогла у війні і звільнила весь світ, нам пропонують покаятися за, як виявилося, темне минуле?», - заявив прокурор під час засідання суду.

Однак темне минуле повертається. Режим Путіна у 2020 році намагався вбити лідера опозиції Олексія Навального, який наразі перебуває у в’язниці . Журналістів, правозахисників, активістів і все громадянське суспільство в Росії придушують.

Державна цензура РФ блокує організації, які відстежують незаконні переслідування за політичними мотивами. Саме так виглядає агресія режиму Кремля.

Але Путін недооцінює стійкість ідей. Він може спробувати зруйнувати товариство «Меморіал», але не може погасити пам’ять ні про радянські злочини, ні про сьогоднішнє повернення Росії до деспотизму, резюмує видання.

Закриття “Меморіалу” швидко засудили, але це ні до чого не привело. Путін побачив в організації, яка покликана не забувати про несправедливість у минулому, загрозу несправедливості в теперішньому. Закриваючи "Меморіал", він прагне усунути будь-які суперечності з героїчною версією історії, яку він вважає кращою - незалежно від того, чи є ця версія реальною або вигаданою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі